X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozmowa Sullivan-Soloch. Wyrażono "zdecydowane poparcie dla Polski w obliczu działań Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 22:30
Doradca prezydenta USA Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan rozmawiał telefonicznie z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem. Sullivan wyraził poparcie dla Polski wobec kryzysu migracyjnego wywołanego przez Białoruś. Rozmowa dotyczyła także działań Rosji.
Paweł Soloch i Jake Sullivan dyskutowali także o działaniach militarnych Rosji w rejonie Ukrainy
Paweł Soloch i Jake Sullivan dyskutowali także o działaniach militarnych Rosji w rejonie UkrainyFoto: PAP/Radek Pietruszka; PAP/EPA/JIM LO SCALZO

W komunikacie wydanym po rozmowie Jake'a Sullivana z Pawłem Solochem Biały Dom poinformował, że doradca prezydenta USA podkreślił bliską współpracę bilateralną w dziedzinie bezpieczeństwa i z zadowoleniem przyjął działania zmierzające do zwiększenia zdolności odstraszania NATO.

"Wyraził (Sullivan - red.) zdecydowane poparcie dla Polski w obliczu działań reżimu Łukaszenki, które wywołały kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią" - napisała w komunikacie rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa przy Białym Domu Emily Horne.

Według Horne Jake Sullivan i Paweł Soloch dyskutowali także o działaniach militarnych Rosji w rejonie Ukrainy i zobowiązali się do prowadzenia dalszych konsultacji.

Posłuchaj
00:35 11418159_1.mp3 Rozmowa Sullivan-Soloch - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także:

pb

Czytaj także

"Nie ma czasu na wyrażanie zaniepokojenia". Zachód przygotowuje działania zapobiegające wtargnięciu Rosji na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 15:22
Jak poinformował ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow, NATO i kraje Zachodu przygotowują działania wyprzedzające, by nie dopuścić do wtargnięcia Rosji na Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzywamy Białoruś do przestrzegania prawa międzynarodowego". Stanowczy apel Szczerskiego na forum ONZ

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 19:23
- Stanowczo wzywamy Białoruś do zaprzestania używania niewinnych ludzi do cynicznych gier politycznych i przestrzegania prawa międzynarodowego - powiedział ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas debaty wysokiego szczebla nt. przemytu ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanie wesprą militarnie Ukrainę? Pentagon: uważnie śledzimy ruchy rosyjskich wojsk

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 19:52
Jak podaje telewizja CNN, powołując się na źródła amerykańskiej administracji, Stany Zjednoczone rozważają przekazanie Ukrainie pakietu pomocy militarnej wobec zagrożenia rosyjską agresją. Amerykański pakiet obejmowałby zarówno doradztwo wojskowe jak i uzbrojenie.
rozwiń zwiń