X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szydło w PE: Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 18:28
- Polska i kraje bałtyckie bronią dziś bezpieczeństwa i suwerenności Unii - mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło. Europoseł PiS przestrzegała, że Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE.
W debacie PE Beata Szydło przestrzegała, że Łukaszenka wypowiedział wojnę hybrydową UE
W debacie PE Beata Szydło przestrzegała, że Łukaszenka wypowiedział wojnę hybrydową UEFoto: Beata Szydło / BeataSzydlo / Twitter

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się dyskusja o konkluzjach z posiedzenia Rady Europejskiej 21–22 października 2021 r. W debacie wypowiedziała się eurodeputowany PiS Beata Szydło.

Beata Szydło mówiła, że są dzisiaj trzy najpoważniejsze problemy, które muszą być rozwiązane w UE. - To oczywiście COVID, wojna hybrydowa na wschodniej granicy UE, a także kryzys energetyczny – zagrożenie ubóstwem dla poszczególnych krajów UE i Europejczyków - wymieniała.

"Polska i kraje bałtyckie bronią bezpieczeństwa i suwerenności UE"

Jak stwierdziła była premier, w obliczu tak poważnych kryzysów, mówienie o praworządności przez sprowadzenie wojny hybrydowej na wschodniej granicy UE do kryzysu humanitarnego, jest albo wyrazem niezrozumienia albo też po prostu politycznego zacietrzewienia, które niektóre grupy w PE od dawna prezentują.

- Polska i kraje bałtyckie bronią dziś bezpieczeństwa i suwerenności Unii. Trzeba podziękować tym wszystkim, którzy nas wspierają, ale przede wszystkim trzeba dziękować żołnierzom i funkcjonariuszom, którzy codziennie walczą o bezpieczeństwo Europy i Europejczyków - powiedziała.

Szydło przestrzegała, że Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE. - Musicie mieć państwo tego świadomość – zaznaczyła.

Zobacz także: Marcin Romanowski o unijnych sankcjach wobec Białorusi

mg


Czytaj także

Premier na szczycie V4: ofensywa dyplomatyczna przynosi efekty, dopływ migrantów na Białoruś jest mniejszy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 15:29
- Dopływ nowych migrantów na Białoruś jest dużo mniejszy niż jeszcze miesiąc temu. Skoordynowana ofensywa dyplomatyczna Polski przynosi pozytywne efekty - powiedział na konferencji podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bruksela prowadzi błędną politykę". Premier Węgier na szczycie V4 o kryzysie na granicy UE

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:35
- Unia Europejska nigdy nie była pod taką presją migracyjną jak teraz - powiedział premier Węgier Viktor Orban po spotkaniu szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. - Węgierskie stanowisko wciąż jest takie, że UE musi zapłacić za koszty obrony UE na granicy - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska zasługuje na pomoc". Premier Słowacji po spotkaniu szefów rządów państw V4

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:31
- Unia Europejska powinna pomóc Polsce, która jest teraz pod naprawdę wielką presją; popieramy wszelkie sankcje, które zostaną nałożone na Białoruś - powiedział premier Słowacji Eduard Heger po spotkaniu szefów rządów państw V4 ws. kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń