X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przytłaczające dowody ws. molestowań przez byłego gubernatora. Ogłoszono wynik dochodzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 11:56
Raport niższej izby stanowego parlamentu Nowego Jorku zawiera dowody w sprawie molestowania seksualnego kobiet przez Andrewa Cuomo. Obwinia go też o wykorzystywanie podległych mu osób do pomocy w przygotowaniu w godzinach pracy jego książki na temat COVID-19.
Zgromadzenie stanowe Nowego Jorku przedstawiło raport ws. oskarżeń Cuomo o molestowanie seksualne.
Zgromadzenie stanowe Nowego Jorku przedstawiło raport ws. oskarżeń Cuomo o molestowanie seksualne.Foto: MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Zgromadzenie Stanowe Nowego Jorku ogłosiło w poniedziałek wyniki dochodzenia, które zawiera "przytłaczające dowody" na molestowanie seksualne kobiet przez byłego gubernatora tego stanu Andrewa Cuomo.

Opracowanie twierdzi zarazem, że ekipa gubernatora "znacząco skorygowała "statystyki o ofiarach śmiertelnych wirusa, pomijając w nich zgony pensjonariuszy domów opieki w szpitalach. Miało to jakoby w lepszym świetle przedstawić rolę Cuomo w batalii z pandemią. W marcu komisja ds. sądownictwa Zgromadzenia Stanowego wynajęła kancelarię prawną z Manhattanu Davis Polk & Wardwell do zbadania, czy istnieją podstawy do impeachmentu Cuomo.

Rezygnacja z urzędu

"Demokrata zrezygnował z urzędu w sierpniu, by uniknąć prawdopodobnego procesu impeachmentu w następstwie innego dochodzenia, które wykazało, że molestował seksualnie co najmniej 11 kobiet. Postępowanie prowadziło dwóch niezależnych adwokatów wybranych przez Demokratkę, prokurator generalną stanu Letitię James" – przypomina NPR. James zadeklarowała później, że będzie się ubiegać o urząd gubernatora w przyszłorocznych wyborach.

Cuomo nie składał zeznań w Davis Polk & Wardwell. Przedstawił kancelarii prawniczej pisemne oświadczenia. Zaprzeczył, aby jego intencją było kiedykolwiek dotykanie kogokolwiek w niewłaściwy sposób. Mówił też, że nigdy nie chciał nikogo stawiać w niezręcznej sytuacji uwagami o charakterze seksualnym.

Żądanie dowodów

NPR przypomina, że Cuomo stanowczo zaprzeczył niektórym zarzutom, w tym złożonym przez asystentkę wykonawczą o obsceniczne zachowanie, jakiego dopuścił się rzekomo w oficjalnej rezydencji gubernatora, Executive Mansion. Zażądał, by śledczy przekazali wszystkie dowody przeciwko niemu. Członkowie komisji sądownictwa odmówili, twierdząc że nie ma on prawa wglądu do tych dokumentów.

"W obliczu procesu o impeachment były gubernator wybrał rezygnację, nie kwestionując dostępnych dowodów i nie dążąc do konfrontacji ze świadkami. (…) Zrezygnowawszy z tej możliwości, nie jest on uprawniony do przedstawiania jakichkolwiek dalszych dowodów" – głosi raport.

Czytaj także: 

Jak dodaje krajowa rozgłośnia radiowa Cuomo często wydawał oświadczenia, zobowiązując się do współpracy z prowadzącymi dochodzenie. Zdaniem śledczych z Zgromadzenia Stanowego w ciągu prawie sześciu miesięcy przedstawił tylko nieliczne dokumenty.


pg

Czytaj także

Kolejne kobiety oskarżają Cuomo o molestowanie. Gubernator zaprzecza: nigdy nikogo nie nękałem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 10:08
W następstwie kolejnego oskarżenia Andrew Cuomo o molestowanie seksualne i płynącymi apelami, by ustąpił, gubernator powtórzył, że nie zrezygnuje. Kontynuowanie z nim współpracy w obliczu pandemii zapowiedział prezydent Joe Biden.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Molestowanie w miejscach publicznych dotknęło połowy mieszkańców Hagi. Policja: problem całej Holandii

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:58
45 procent mieszkańców Hagi doświadczyło w ubiegłym roku molestowania w miejscach publicznych, czyli, jak określa to policja, "molestowania ulicznego", wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię I&0 Research na zlecenie władz miasta.
rozwiń zwiń