X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys migracyjny. Kraje bałtyckie zapewniły o swojej solidarności z Polską

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 04:46
Mateusz Morawiecki podczas konsultacji z szefami rządów państw bałtyckich omówił kwestie kryzysu na wschodniej granicy Unii Europejskiej oraz aktualną sytuację geopolityczną. Tallinn, Wilno i Ryga zapewniły, że są solidarne z Warszawą.
Kraje bałtyckie zapewniły o swojej solidarności z Polską
Kraje bałtyckie zapewniły o swojej solidarności z PolskąFoto: Twitter/policja

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że Polskę i kraje bałtyckie wiąże nie tylko wspólnota interesów, ale też wspólnota doświadczeń historycznych. - Ten obszar był dotknięty oddziaływaniem Związku Radzieckiego, zatem my jako państwa Europy Środkowo-Wschodniej wiemy, że Rosjanie mogą posunąć się bardzo daleko. Niestety trzeba o tym przypominać cały czas państwom Europy Zachodniej - powiedział rzecznik rządu.

Rano w Tallinnie premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premier Kają Kallas. Szefowa estońskiego rządu podziękowała Polsce za ochronę wschodnich granic Unii Europejskiej. - Bezpieczeństwo Estonii rozpoczyna się na granicach Polski, Litwy i Łotwy - zaznaczyła Kaja Kallas.

"Europa bardziej się do siebie zbliżyła i skonsolidowała"

Następnie premier udał się do Wilna, gdzie szefowa litewskiego rządu Ingrida Szimonyte podkreśliła, że największy ciężar ataku hybrydowego spada obecnie na Polskę. Jej zdaniem, Europa solidarnie musi utrzymać presję na Aleksandra Łukaszenkę. - Ta presja musi zapewnić zarówno zakończenie tego hybrydowego ataku, jak i rozwiązanie kryzysu humanitarnego na Białorusi - oświadczyła Szimonyte.

Na koniec wizyty w państwach bałtyckich Mateusz Morawiecki spotkał się ze swoim odpowiednikiem na Łotwie. Premier Krisjanis Karins powiedział, że reżim białoruski musiał bardzo się rozczarować, jeśli sądził, że uda mu się zdestabilizować albo podzielić Europę. - W rzeczywistości obserwujemy odwrotny proces: Europa bardziej się do siebie zbliżyła i skonsolidowała - zaznaczył szef łotewskiego rządu. Dodał, że Ryga i Warszawa nie pozwolą, by reżim wykorzystywał obywateli innych krajów spychając ich nielegalnie na granicę.

Posłuchaj
00:59 11412516_1.mp3 Kraje bałtyckie zapewniły o swojej solidarności z Polską. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Straż Graniczna ochrania 3 511 km granicy lądowej oraz obsługuje 70 przejść
  granicznych, w tym 19 przejść drogowych, 14 kolejowych, 18 morskich, 18 lotniczych i dwa przejścia okresowe z Białorusią (PAP)

W najbliższych dniach szef polskiego rządu odwiedzi w sumie kilkanaście krajów Europy, aby rozmawiać z ich przywódcami na temat wydarzeń na wschodniej granicy Polski.

dn

Czytaj także

Premier: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia będą chronić swoje granice przed nielegalnymi działaniami Mińska

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 14:59
Premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii omówili podczas wideokonferencji sytuację na granicach tych państw wobec działań władz białoruskich. Rozmowa odbyła się na zaproszenie szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Estońska premier uczestniczyła w wideokonferencji także jako aktualny członek Rady Bezpieczeństwa ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziś celem jest Polska, jutro Francja czy Hiszpania". Premier rozmawia o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 08:10
Premier Mateusz Morawiecki  będzie rozmawiał w Tallinnie z premier Estonii Kaji Kallas o sytuacji na granicy polsko-bialoruskiej wywołanej przez Alaksandra Łukaszenkę. To pierwsze z serii spotkań z europejskimi przywódcami. - Dziś celem jest Polska, ale jutro to będą Niemcy, Belgia, Francja czy Hiszpania - oświadczył premier w spocie opublikowanym przez swoją kancelarię. 
rozwiń zwiń