X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Słowacja zwiększa obostrzenia sanitarne dla niezaszczepionych. W Czechach dodatkowe restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 04:13
W Czechach zaczynają obowiązywać dodatkowe restrykcje sanitarne dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Z kolei Słowacja zaostrza obostrzenia sanitarne dla takich osób.
Pogarsza się sytuacja pandemiczna w Europie
Pogarsza się sytuacja pandemiczna w EuropieFoto: Petr Bonek/Shutterstock

Pogarsza się sytuacja pandemiczna w Europie. Praktycznie wszystkie kraje odnotowują gwałtowny wzrost dobowej liczby zakażeń, dlatego część z nich zdecydowała się wrócić do obostrzeń

Od poniedziałku osoba niezaszczepiona przeciwko COVID-19 ma na Słowacji dostęp tylko do miejsc oferujących podstawowe produkty lub usługi, na przykład do aptek, drogerii, sklepów spożywczych, placówek bankowych lub urzędów pocztowych.

Część obowiązujących restrykcji dotyczy także osób zaszczepionych i ozdrowieńców. W powiatach z najgorszą sytuacja epidemiczną całkowicie zamknięte są siłownie, kluby fitness i hotele, a restauracje mogą wydawać tylko posiłki na wynos. Najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego obowiązuje od dziś w 54 z 79 powiatów.

Słowacki rząd zdecydował też o regularnym testowaniu osób niezaszczepionych w zakładach pracy. Testy miały być przeprowadzane od dzisiaj, jednak system nie jest jeszcze gotowy i wymaga dodatkowych konsultacji między resortami. Zdaniem epidemiologów, testy w firmach są kluczowym środkiem w walce z obecną falą pandemii i mogą pozwolić na uniknięcie lockdownu.

Dodatkowe restrykcje dla niezaszczepionych w Czechach

W Czechach zaczynają w poniedziałek obowiązywać dodatkowe restrykcje sanitarne dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Wracają też przesiewowe testy na koronawirusa w zakładach pracy.

Posłuchaj
00:49 11412505_1.mp3 Czechy: od dziś dodatkowe restrykcje dla niezaszczepionych. Relacjonuje Wojciech Stobba (IAR)

Niezaszczepieni nie mają od dziś dostępu do restauracji, kin, teatrów i hoteli. Nie dostaną się też do fryzjera, na basen czy na mecz. Dotąd osoby niezaszczepione mogły korzystać z tych miejsc na podstawie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu. Testy przestają być jednak uznawane jako certyfikat covidowy. Restrykcje dotkną około 2,5 miliona osób, które nie zaszczepiły się i nie są objęte wyjątkami.

Posłuchaj
00:49 11412501_1.mp3 Słowacja zaostrza od dziś restrykcje sanitarne dla niezaszczepionych. Relacjonuje Wojciech Stobba (IAR)

Zobacz także: "Salon polityczny Trójki" Waldemar Kraska o sytuacji epidemicznej

Od dziś wracają przesiewowe testy w zakładach pracy, które mają być przeprowadzane raz w tygodniu do końca lutego. Obowiązek testowania się nie dotyczy osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz tych, którzy w swojej pracy nie mają kontaktu z innymi osobami. Ustępujący rząd Andreja Babisza postanowił też o przeprowadzaniu cotygodniowych testów na koronawirusa w szkołach.

Zapowiedziane w ubiegłym tygodniu nowe obostrzenia doprowadziły do wyraźnego wzrostu zainteresowania szczepieniami. Przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło dotąd ponad 60 procent Czechów.

Czytaj także

Niemcom grozi kolejnych 100 tys. zgonów z powodu pandemii. Wirusolog ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:46
Wirusolog Christian Drosten ostrzega przed dalszą eskalacją sytuacji związanej z rozwojem pandemii. - To naprawdę sytuacja nadzwyczajna – zaznacza Drosten i podkreśla, że jeśli natychmiast nie zostaną podjęte bardziej rygorystyczne środki, Niemcy staną w obliczu co najmniej 100 tys. kolejnych zgonów.
rozwiń zwiń