X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Liderka białoruskiej opozycji wezwała austriacki rząd, biznes i naukę do zwiększenia presji na Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 18:47
Swiatłana Cichanouska, czyli liderka białoruskiej opozycji demokratycznej zwróciła się w niedzielę do rządu w Wiedniu, austriackich firm oraz uczelni o zwiększenie presji na reżim Alaksandra Łukaszenki i wsparcia dla białoruskiej opozycji. Cichanouska zrobiła to w wywiadzie dla austriackich gazet "Kleine Zeitung" oraz "Die Presse", cytowanym przez agencję Reutera.
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana CichanouskaFoto: Attila Husejnow / Forum

Opozycjonistka stwierdziła, że rozumie niechęć dużych firm do rezygnacji z działalności na terenie Białorusi, ale zarazem zauważyła, że austriacki biznes ma prawo stawiać własne warunki współpracy.

"Austriackie firmy mogą jasno powiedzieć, że ich pracownicy nie powinni trafiać do więzienia tylko dlatego, że prezentują inne poglądy niż Łukaszenka" - dodała.

Najważniejsi przedstawicieli biznesu

Austriackie firmy należą do najważniejszych przedstawicieli biznesu Unii Europejskiej na Białorusi. Priorbank Raiffeisen Bank International jest czwartą co do wielkości instytucją finansową pod względem liczby udzielanych kredytów. Operator telefoniczny A1 Telekom Austria może się pochwalić 42-procentowym udziałem w białoruskim rynku telefonii komórkowej.

Cichanouska oświadczyła też, że "Austria może przyjąć studentów pozbawionych prawa do nauki w białoruskich szkołach wyższych".

Seria spotkań

Apel Cichanouskiej pojawił się w przeddzień zorganizowanej przez Austrię, przy wsparciu liderki białoruskiej opozycji, wideokonferencji na rzecz społeczeństwa obywatelskiego Białorusi. Seria spotkań odbędzie się wirtualnie ze względu na lockdown wprowadzony przez władze w Wiedniu. W wydarzeniu wezmą udział ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Finlandii, Łotwy, Estonii, Słowenii i Słowacji.

Czytaj więcej:

Rząd w Mińsku odrzucił zaproszenie do rozmów. Zdaniem organizatorów celem konferencji jest "poszukiwanie konstruktywnego podejścia do pokojowego, opartego na dialogu rozwiązania sytuacji na Białorusi". Panuje powszechne przekonanie, że zwycięstwo Łukaszenki w zeszłorocznych wyborach prezydenckich wynikło ze sfałszowania wyników, a rzeczywistą triumfatorką wyścigu o fotel głowy państwa była Cichanouska - przypomina Reuters. 

nj

Czytaj także

"Siedzą w więzieniu po prostu za nic". Akcja solidarności z Polakami aresztowanymi na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 09:25
Z aresztowanymi i przebywającymi w białoruskim więzieniu liderami Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem solidaryzowali się w niedzielę w Białymstoku uczestnicy cyklicznej akcji, która odbyła się przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stoją tam symboliczne portrety Borys i Poczobuta.
rozwiń zwiń