X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Łotwy: Europa bardziej się do siebie zbliżyła i skonsolidowała dzięki kryzysowi na granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 18:15
Premier Mateusz Morawiecki zakończył w Rydze spotkaniem z szefem łotewskiego rządu Krisjanisem Karinsem. Było to ostatnie zaplanowane na dziś spotkanie związku z sytuacja na granicy. 
Premier Łotwy: Ryga i Warszawa wspólnie sprzeciwiają się hybrydowym atakom ze strony Białorusi
Premier Łotwy: Ryga i Warszawa wspólnie sprzeciwiają się hybrydowym atakom ze strony BiałorusiFoto: DWOT / terytorialsi.wp.mil.pl

Łotewski premier wskazywał na to, że Polska i Łotwa wspólnie działają w kwestii rozwiązania kryzysu migracyjnego. "Jeśli reżim białoruski uważał, że uda mu się zdestabilizować albo podzielić Europę, to bardzo się rozczarował. W rzeczywistości obserwujemy odwrotny proces: Europa bardziej się do siebie zbliżyła i skonsolidowała" - powiedział szef łotewskiego rządu. Krisjanis Karins podkreślił, że współpraca krajów bałtyckich i Polski jest koordynowana na wielu płaszczyznach.

Wspólnie sprzeciwiamy się atakom

Zaznaczył, że Ryga i Warszawa wspólnie sprzeciwiają się hybrydowym atakom ze strony Białorusi i nie pozwolą, by reżim wykorzystywał obywateli innych krajów spychając ich nielegalnie na granicę. Zdaniem łotewskiego premiera potrzebna jest współpraca z ONZ w kwestii powrotu migrantów do państw ich pochodzenia.

Wcześniejsze spotkania

Rano Mateusz Morawiecki rozmawiał w Tallinie z szefową estońskiego rządu Kają Kallas, a po południu w Wilnie z premier Litwy Ingridą Šimonyte.

Premier pytany na konferencji prasowej po spotkaniu z premier Estonii Kają Kallas o to, czy polski rząd rozważa całkowite wstrzymanie ruchu towarowego między Polską a Białorusią, aby uderzyć gospodarczo w reżim Alaksandra Łukaszenki, odpowiedział: "rozważane są kroki o charakterze coraz bardziej poważnych sankcji gospodarczych, łącznie z zamknięciem granicy białorusko-polskiej od strony polskiej". "Zgodnie z pewną regułą drabiny eskalacyjnej - chcemy dać szansę Łukaszence cofnąć się i doprowadzić do powrotu migrantów do krajów pochodzenia. Najpierw zamykamy jedno przejście w Kuźnicy Białostockiej" - wyjaśnił premier. 

Czytaj więcej:

Posłuchaj
00:35 11411914_1.mp3 Łotewski premier: Ryga i Warszawa wspólnie sprzeciwiają się hybrydowym atakom ze strony Białorusi (IAR)

Z koeli Ingrida Šimonyte na spotkaniu z premierem Polski podkreśliła, że kryzys jest odpowiedzią na presję na reżim w Mińsku ze strony Unii Europejskiej. Jej zdaniem Aleksander Łukaszenka chce zniesienia sankcji i uznania go jako prawowitego prezydenta Białorusi. Szefowa litewskiego rządu wskazała, że trzeba utrzymać presję. "Ta presja musi zapewnić zarówno zakończenie tego hybrydowego ataku, jak i rozwiązanie kryzysu humanitarnego, który został jest na Białorusi i tam należy szukać jego rozwiązania" - powiedziała.

nj

Czytaj także

Kolejne próby wtargnięcia do Polski. Straż Graniczna zaatakowana kamieniami

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 09:40
W sobotę odnotowano 208 prób sforsowania granicy polsko-białoruskiej - poinformowała Straż Graniczna. W Czeremsze grupa stu osób, która usiłowała wedrzeć się do Polski, zaatakowała funkcjonariuszy kamieniami i kawałkami drzew - wskazała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe nagranie z granicy. MON: dowód na instrumentalne wykorzystywanie migrantów

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 12:45
Ministerstwo Obrony Narodowej upubliczniło nagranie z granicy polsko-białoruskiej, na którym - jak napisał resort - "dziecko prosi funkcjonariuszy o zgodę na atak kamieniami w stronę naszych żołnierzy". "Kolejny dowód na instrumentalne wykorzystywanie migrantów przez białoruskie służby" - przekazało MON.
rozwiń zwiń