X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska przekazała Macedonii Płn. 200 tys. szczepionek. "Potwierdzenie przyjaźni między narodami"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 13:35
Podczas oficjalnej wizyty pary prezydenckiej w Skopje Polska przekazała Macedonii Północnej 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19. - Tylko przy pomocy i współpracy międzynarodowej możemy walczyć z tym niewidzialnym wrogiem, jakim jest wirus - mówiła przy tej okazji Agata Kornhauser-Duda.
Polska przekazała Macedonii Północnej 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19
Polska przekazała Macedonii Północnej 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19Foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Do przekazania szczepionek doszło podczas oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy wraz z małżonką w Macedonii Północnej. W wydarzeniu, które odbyło się w Instytucie Transfuzjologii Kliniki Matki Teresy w Skopje, uczestniczyły pierwsze damy Polski i Macedonii Północnej Agata Kornhauser-Duda i Elizabeta Gjorgjevska, a także tamtejszy minister zdrowia Venko Filipce.

- W ostatnich kilkunastu miesiącach żyliśmy w niezwykle trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, wrogiem atakującym narody na całym świecie. W tym kontekście uważam, że współpraca międzynarodowa ma szczególne znaczenie, bo tylko przy pomocy i współpracy międzynarodowej możemy walczyć z tym niewidzialnym wrogiem - mówiła Agata Kornhauser-Duda, której wypowiedź zacytowano w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

- Cieszę się, że podczas tej oficjalnej wizyty w Macedonii Północnej mogę przekazać 200 tys. dawek szczepionek jako darowiznę dla narodu macedońskiego - dodała, zachęcając do szczepień.

"Potwierdzenie przyjaźni i solidarności"

Pierwsza dama Macedonii Północnej podkreśliła, że darowizna jest kolejnym potwierdzeniem przyjaźni między dwoma narodami, ale także aktem solidarności potrzebnym w tym globalnym kryzysie.

- Jestem przekonana, że w ciągu dwóch ostatnich lat każdy z nas miał kogoś bliskiego, kto był chory na COVID-19. Jestem przekonana, że wielu z nas straciło bliskich, krewnych, przyjaciół. Dlatego uważam, biorąc pod uwagę wszystkie istniejące i dostępne dane, że tylko szczepionka jest jedynym wyjściem z tej sytuacji. Tylko dzięki masowym szczepieniom uda nam się wyjść z tego kryzysu - apelowała Elizabeta Gjorgjevska.

Minister zdrowia Macedonii Północnej - według relacji KPRP - powiedział, że dwa ostatnie lata pokazały, jak ważna jest pomoc i solidarność ze strony innych krajów. Podkreślił też, że Polska jest jednym z pierwszych państw, które ogłosiły uruchomienie mechanizmu solidarności i donacji szczepionek.

Spotkanie pierwszych dam

Wcześniej, podczas roboczego lunchu małżonki prezydentów Polski i Macedonii Północnej rozmawiały o przedłużającej się pandemii i o akcji promowania szczepień.

"Panie podjęły też temat nauczania zdalnego i jego konsekwencji dla młodych ludzi, rozmawiały na temat systemu edukacji w obu krajach i wybranych przez młodzież kierunkach studiów" - poinformowano w komunikacie KPRP.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski informował w piątek, że do tej pory z Polski wyjechało ok. 15 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19. Według wiceszefa MSZ Szymona Szynkowskiego vel Sęka Polska przekazała preparaty m.in. do Egiptu, Kenii, Gruzji, na Ukrainę, do Czarnogóry, Macedonii Północnej i wielu innych krajów.

Czytaj także:

kp

Czytaj także

Polska pomoc dla Serbii. Wiceszef MSZ i wicemarszałek Sejmu przekazali 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 22:49
Polska podarowała Serbii 200 tysięcy szczepionek firmy Moderna przeciwko COVID-19. Pomoc została przekazana podczas wizyty w Serbii wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej i wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy strażacy pomagają Rumunii w walce z pandemią. Ratownicy z PSP wysłani na misję medyczną

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 15:43
Polscy strażacy pomagają Rumunom w walce z pandemią koronawirusa. Ratownicy medyczni z Państwowej Straży Pożarnej pracują w szpitalu uniwersyteckim i Narodowym Centrum Chorób zakaźnych w Bukareszcie na oddziałach intensywnej terapii, gdzie wspierają rumuńskich medyków.
rozwiń zwiń