X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Joe Bidena. Biały Dom opublikował raport

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 05:01
Prezydencki lekarz orzekł, że Joe Biden jest zdrowy i może w pełnio wykonywać obowiązki głowy państwa. Dziś prezydent USA kończy 79 lat.
Biały Dom opublikował raport z okresowego badania lekarskiego Joe Bidena
Biały Dom opublikował raport z okresowego badania lekarskiego Joe BidenaFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL

Joe Biden przeszedł badania okresowe w wojskowym Centrum Medycznym imienia Waltera Reeda w Waszyngtonie. Tam tez wykonano mu rutynową kolonoskopię. Po powrocie do Białego Domu Biden powiedział, że czuje się świetnie. Kilka godzin później Biały Dom opublikował sześciostronicowe podsumowanie wyników badań dokonane przez prezydenckiego lekarza Kevina O’Connora.

- Prezydent pozostaje zdrowym, pełnym wigoru 78-letnim mężczyzną, który jest w pełni zdolny do sprawowania z sukcesem obowiązków prezydenta - ocenił O’Connor.

Lekarz wskazał na dwa problemy zdrowotne - usztywniony chód i częste pochrząkiwanie. „Chód prezydenta wydaje się bardziej sztywny niż w przeszłości. On sam przyznaje, że odczuwa sztywność o poranku, która łagodnieje w ciągu dnia” - napisał lekarz. Częstsze niż w przeszłości odchrząkiwanie jest skutkiem przypadłości zwanej refluks żołądkowo-przełykowy. O’Connor poinformował też, że podczas kolonoskopii prezydentowi usunięto niegroźny polip. Joe Biden waży 83 kilogramy co przy jego wzroście oznacza, że jest na granicy nadwagi.

Posłuchaj
00:52 11409891_1.mp3 Biały Dom opublikował raport z badania okresowego Bidena. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Biały Dom poinformował, że podczas kolonoskopii Joe Biden był pod narkozą i zgodnie z konstytucyjnymi procedurami przekazał na ten czas władze wiceprezydent Kamali Harris, które pełniła jego funkcję przez godzinę i 25 minut.

Czytaj także:

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT USA Ameryka Joe Biden

Czytaj także

Inflacja wyzwaniem dla Białego Domu. Biden chce śledztwa ws. działań koncernów paliwowych

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 03:18
Prezydent Stanów Zjednoczonych zażądał od władz federalnych  zbadania czy koncerny paliwowe "postępują zgodnie z prawem" systematycznie podwyższając ceny paliw. Joe Biden wskazał, że ich wzrost przekłada się na wysokość cen innych towarów i usług.
rozwiń zwiń