X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polacy działają w interesie całej UE". Szef niemieckiego MSW dziękuje za ochronę wschodniej granicy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 18:11
-  To, co Polska robi w obronie swojej wschodniej granicy, to leży w interesie Unii Europejskiej, służy to również Niemcom - powiedział minister spraw wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec Horst Seehofer.
Minister spraw wewnętrznych i budownictwa Republiki Federalnej Niemiec Horst Seehofer rozmawiał o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej
Minister spraw wewnętrznych i budownictwa Republiki Federalnej Niemiec Horst Seehofer rozmawiał o sytuacji na granicy polsko-białoruskiejFoto: PAP/Albert Zawada

Szef niemieckiego MSW spotkał się w czwartek z polskim ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim. Seehofer podkreślił, że przyjechał do Polski, aby zapewnić nasz kraj o solidarności w obliczu kryzysu politycznego i migracyjnego wywołanego przez reżim Aleksandra Łukaszenki. - Stoimy po stronie Polski – zapewnił. - To, co robi Polska w czasie tego kryzysu migracyjnego, jest to słuszne – dodał.

Ocenił, że "działania Białorusi – o których można powiedzieć z pewnym prawdopodobieństwem, że są one również wspierane przez Rosję – są perfidne".

Podkreślił, że Polacy w stosunku do Białorusi działają nie tylko we własnym interesie, ale działają "również w interesie całej Unii Europejskiej". - To, co Polska robi w obronie swojej wschodniej granicy, to leży w interesie Unii Europejskiej, służy to również Niemcom. Dlatego dziękuję panu (Mariuszowi Kamińskiemu) oraz polskiemu rządowi, za to, że w obliczu takiego wyzwania obraliście tak jasny kurs, ale z wyczuciem. Robicie to w sposób przemyślany, nacie jasny kurs swoich działań i za to można tylko podziękować – zaznaczył Seehoffer.

Fake newsy z Białorusi

Zwrócił uwagę, że jednym z elementów wojny hybrydowej prowadzonej przez Białoruś jest upowszechnianie fałszywych informacji. - Taka fałszywą informacją przekazaną dzisiaj było to, że rząd federalny miałby być gotowy do przyjęcia pewnej liczby uchodźców do Niemiec. Mówiono o 2 tys. osób. Od razu nawiązałem kontakt z panią kanclerz (Angelą Merkel) i otrzymałem jasną odpowiedź, że jest to fałszywa informacja – powiedział.

- Jest tak, jak to zostało ustalone między panią kanclerz i panem premierem (Mateuszem Morawieckim). Działamy wspólnie. Konsultujemy nasze działania i nie robimy nic za plecami naszego partnera – zapewnił. - Nie będziemy robili jakieś dealów, jakiś targów wbrew naszym interesom politycznym - dodał.

Niemcy nie zamkną granicy z Polską

Oznajmił, że zarówno Niemcy, jak i Polska popierają działania humanitarne, które "będą prowadziły na terenie Białorusi do lepszego zaopatrzenia migrantów prze UNHCR, ale również przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż i Komisję Europejską".

- Ale czego nie zrobimy, to jest to, że będziemy ich przyjmowali w naszych krajach, że ulegniemy presji i powiemy, że przejmiemy tych uchodźców do krajów europejskich, bo to by oznaczało, że sprawdziłaby się kalkulacja Łukaszenki i ta cała jego perfidna strategia – oświadczył Seehofer. Zaznaczył, że celem jest odesłanie migrantów do ich krajów pochodzenia. - To jest nasz cel - stwierdził.

Zobacz także: "To kryzys polityczny, a nie humanitarny". Jan Filip Libicki o sytuacji na granicy


Zapowiedział, że Niemcy nie zamkną granicy z Polską i nie wprowadzą stałych kontroli na granicach. - Problem nie tkwi na granicy polsko-niemieckiej. Dlatego też chcemy zachować otwarte granice. Jesteśmy w tej sprawie jednomyślni. I dopóki będę niemieckim ministrem, to nie będę realizował tego typu stacjonarnych kontroli. Tego nigdy nie zlecę – podkreślił.

Czytaj także:

dn

Czytaj także

"To zachowanie jest fatalne". Krytyczne reakcje w Niemczech na konsultacje Merkel z Łukaszenką

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 23:57
W Niemczech rozgorzała dyskusja na temat rozmowy telefonicznej kanclerz Angeli Merkel z Aleksandrem Łukaszenką. Według niektórych deputowanych, białoruski dyktator nie powinien być dla Zachodu równoprawnym rozmówcą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z terrorystą nie należy siadać do negocjacji". Wilczewski o reakcji Litwy na rozmowę Merkel-Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 17:46
- W ostatnim roku na Litwie panowało podejście, że nie należy siadać do stołu negocjacyjnego z państwem - w szczególności dotyczyło to Mińska - które faktycznie jest państwem terrorystycznym. Podobnie reagowano na doniesienia ws. rozmowy Merkel z Łukaszenką - powiedział w audycji "Świata pogląd" na antenie Polskiego Radia 24 Dominik Wilczewski, dziennikarz "Przeglądu Bałtyckiego".
rozwiń zwiń