X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Europejska Agencja Leków apeluje: szczepionka jest kluczowa w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 16:45
W reakcji na rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Europejska Agencja Leków apeluje do mieszkańców Unii o szczepienie się przeciw COVID-19. Ekspert agencji podkreślił, że szczepionki są kluczowym orężem w walce z pandemią.
Siedziba Europejskiej Agencji Leków w Amsterdamie. EMA zaapelowała o przyjmowanie szczepionki, która pozwala walczyć z koronawirusem
Siedziba Europejskiej Agencji Leków w Amsterdamie. EMA zaapelowała o przyjmowanie szczepionki, która pozwala walczyć z koronawirusemFoto: martinbertrand.fr / Shutterstock.com

- Przeważająca większość pacjentów, która trafia na oddziały intensywnej terapii, to osoby niezaszczepione - powiedział Marco Cavaleri z unijnej agencji dodając, że zbyt duża jest liczba niezaszczepionych w wielu krajach członkowskich.

Szczepionka pozwoli pokonać koronawirusa 

- Te osoby najczęściej trafiają do szpitali i ciężko przechodzą chorobę - dodał ekspert unijnej agencji. Zastrzegł, że nie ma szczepionki, która zapewniałaby 100-procentową ochronę, ale preparaty przeciw COVID-19 są kluczowym orężem w walce z koronawirusem.

Zobacz także: Waldemar Kraska: apeluję, by przyjmować trzecią dawkę szczepienia na COVID-19

Podkreślił też, że dodatkowe, przypominające dawki odgrywają ważną rolę i wzmacniają ochronę przed zakażeniem w czasach dominacji wariantu delta.

jmo

Czytaj także

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19. Jest wniosek BioNTech i Pfizer do EMA

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:21
Konsorcjum BioNTech i Pfizer złożyło wniosek do Europejskiej Agencji o Leków o dopuszczenie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-10 u osób powyżej 16 roku życia. EMA poinformowała, że przeprowadzi ocenę wniosku w trybie przyspieszonym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy największym eksporterem szczepionek". Szefowa KE o unijnym wkładzie w walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 16:13
- Ponad miliard szczepionek przeciw COVID-19, wyprodukowanych w Unii, zostało wysłanych do 150 państw na świecie - poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń