X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska nie uzna żadnych ustaleń podjętych ponad naszymi głowami". Prezydent o rozmowie Merkel-Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:33
- Jesteśmy suwerennym państwem, które ma prawo samo decydować o sobie i będziemy to prawo egzekwowali w sposób bezwzględny - powiedział podczas wizyty w Czarnogórze prezydent Andrzej Duda, zapewniając, że "Polska nie uzna żadnych ustaleń, które zostałyby podjęte ponad naszymi głowami". 
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Czarnogórze
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w CzarnogórzeFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jacek Saryusz-Wolski 1200 PL.jpg
"To dywersja". Saryusz-Wolski o interwencji Merkel ws. kryzysu na granicy z Białorusią

W czasie konferencji prasowej w stolicy Czarnogóry, Podgoricy, Andrzej Duda poinformował, że taką deklarację przekazał prezydentowi Niemiec Frankowi-Walterowi Steinmeierowi, odnosząc się do rozmów kanclerz Angeli Merkel z Alaksandrem Łukaszenką i Władimirem Putinem.

Posłuchaj
00:32 11404676_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda: jesteśmy suwerennym państwem, które ma prawo samo decydować o sobie i będziemy to prawo egzekwowali w sposób bezwzględny (IAR)

- Jeżeli ma dojść do jakichś ustaleń, które dla Polski byłyby w jakikolwiek sposób wiążące, to będą to ustalenia podjęte wyłącznie przez nas, w tych formatach, w których bezpośrednio uczestniczymy. Żadnych innych ustaleń po prostu nie uznamy. Jesteśmy suwerennym państwem, które ma prawo samo decydować o sobie i będziemy to prawo egzekwowali w sposób bezwzględny - podkreślił prezydent. 

Andrzej Duda dodał, że rozmowa Angeli Merkel z Alaksandrem Łukaszenką go zdumiała, bo - jak argumentował - "dotychczas nikt z poważnych przywódców" z nim nie rozmawiał. Przekazał, że Frank-Walter Steinmeier poinformował go, iż Angela Merkel przedstawiła Alaksandrowi Łukaszence niemieckie stanowisko w sprawie obecnej sytuacji, prosząc o zaprzestanie hybrydowego ataku.

Polski prezydent zapewnił Steinmeiera o tym, że Polska będzie realizować swoje zobowiązania wynikające z członkostwa w Unii Europejskiej, broniąc polskiej wschodniej granicy, a tym samym broniąc granicy unijnej.

kp

Czytaj także

Unijne sankcje wobec Białorusi. Nowy pakiet będzie gotowy w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 21:04
W najbliższych dniach będą gotowe nowe, unijne sankcje wobec białoruskiego reżimu za sztuczne wywoływanie kryzysu migracyjnego w ataku hybrydowym na Wspólnotę. Dziś ministrowie spraw zagranicznych krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli zaakceptowali nowe kryteria, które umożliwią rozszerzenie restrykcji wobec reżimu w Mińsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef kontrwywiadu Niemiec: to Polska broni teraz interesów całej Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 08:07
Chroniąc granicę z Białorusią Polska broni interesów całej Unii Europejskiej, w tym Niemiec, za co Berlin powinien być jej wdzięczny - powiedział były szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) Hans-Georg Maassen.
rozwiń zwiń