X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina wzmacnia granicę z Białorusią. Szef MSW: możliwa eskalacja i wzrost napływu nielegalnych migrantów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 10:00
Szef MSW w Kijowie Denys Monastyrski w rozmowie z unijną komisarz ds. wewnętrznych Ylvą Johansson podkreślił, że Kijów chciałby rozszerzenia współpracy z UE, by "wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom o charakterze hybrydowym".
Funkcjonariusze ukraińskiej straży granicznej podczas ćwiczeń w pobliżu granicy z Białorusią i Polską
Funkcjonariusze ukraińskiej straży granicznej podczas ćwiczeń w pobliżu granicy z Białorusią i PolskąFoto: Forum/Reuters/GLEB GARANICH

MSW Ukrainy poinformowało w opublikowanym we wtorek wieczorem komunikacie, że tego dnia Monastyrski i Johansson rozmawiali o współpracy w związku z zaostrzeniem sytuacji na granicach UE.

granica 1200 (2).jpg
Unijne sankcje wobec Białorusi. Nowy pakiet będzie gotowy w najbliższych dniach

- Rozpatrujemy sytuację na białorusko-polskiej granicy w kontekście kremlowskiej strategii osłabienia Unii Europejskiej - oznajmił ukraiński minister.

Czytaj także:

Szef MSW dodał, że "ocena wydarzeń na granicy z Białorusią, krajami bałtyckimi i Polski daje wszelkie podstawy, by prognozować możliwą eskalację i wzrost nielegalnej migracji na ukraińsko-białoruskiej granicy, w związku z czym Ukraina wzmacnia jej ochronę" - czytamy w komunikacie.

Monastyrski powiedział, że Kijów chciałby rozszerzenia współpracy z UE, by "wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom o charakterze hybrydowym" - przekazano.

Rosyjska operacja

1200_granica_TT.jpg
"Jest celem ataku, podobnie jak my w 2015 roku". Węgry solidarne z Polską

W niedzielę w Łucku odbyła się wyjazdowa narada Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy, podczas której jej sekretarz Ołeksij Daniłow zaznaczył, że Ukraina przygotowuje się do różnych scenariuszy rozwoju sytuacji na białorusko-polskiej granicy. Sytuacji tej "nie można nazwać kryzysem humanitarnym, to kolejna operacja specjalna Rosji, która jest prowadzona w celu rozchwiania sytuacji w Europie i na naszej granicy" - ocenił.

Na spotkaniu obecni byli m.in. ambasadorowie Polski i Litwy. Ambasador RP Bartosz Cichocki oznajmił, że trwa "hybrydowa operacja Państwa Związkowego o charakterze ataku migracyjnego, w którym migranci są jednocześnie i bronią, i ofiarą" - czytamy w komunikacie RBNiO.


st

Czytaj także

Prezydent Litwy: poprzemy decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. NATO

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 15:44
- Jesteśmy gotowi poprzeć decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. NATO, jeżeli będzie taka potrzeba - powiedział prezydent Litwy Gitanas Nauseda po spotkaniu w Wilnie z prezydentami Łotwy i Estonii, Egilsem Levitsem i Alarem Karisem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Solidaryzujemy się z Polską". Szef NATO o napiętej sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 14:18
Sekretarz generalny NATO zapewnił o wsparciu Polski w związku z kryzysem na granicy z Białorusią. Jens Stoltenberg mówił o tym przed spotkaniem z ministrami obrony unijnych krajów w Brukseli. Sytuacja na granicy jest jednym z tematów spotkania.
rozwiń zwiń