X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ambasador Polski przy UE: rozmowy Merkel z Łukaszenką były przedwczesne

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 12:32
Polska uważa, że rozmowy kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Alaksandrem Łukaszenką były zdecydowanie przedwczesne. Takie stanowisko przedstawił na spotkaniu ministrów obrony 27 krajów w Brukseli ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś. 
Andrzej Sadoś, Ambasador Polski przy UE
Andrzej Sadoś, Ambasador Polski przy UEFoto: PAP/STEPHANIE LECOCQ

Przebieg narady zrelacjonowali europejscy dyplomaci w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia.

shutterstock_ samolot Turkish Airlines 1200 free.jpg
"Presja ma sens". Ambasador Sadoś o decyzji Turkish Airlines

Rozmowa telefoniczna kanclerz Niemiec z Alaksandrem Łukaszenką odbyła się w poniedziałek.To był pierwszy kontakt przywódcy Zachodu z Alaksandrem Łukaszenką od czasu wyborów prezydenckich na Białorusi w sierpniu ubiegłego roku, które zostały uznane za sfałszowane.

Z relacji unijnych dyplomatów wynika, że Polska - choć ocenia te rozmowy za zdecydowanie przedwczesne - to nie uważa, by były one w sprzeczności z ostatnimi decyzjami Unii.

Sankcje wobec Białorusi

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów zgodzili się na rozszerzenie sankcji wobec białoruskiego reżimu. Ambasador Polski przy Unii zwrócił uwagę na komunikaty niemieckiej strony informujące o rozmowie z "panem Łukaszenką", co oznacza, że nie jest on uznawany za prawowitego prezydenta.

Posłuchaj
00:48 11402256_1.mp3 Polska uważa, że rozmowy kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Alaksandrem Łukaszenką były zdecydowanie przedwczesne - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Andrzej Sadoś przedstawił także najnowsze informacje z granicy polsko-białoruskiej. Zaprezentował między innymi filmy wideo ukazujące agresję części migrantów wobec polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, obrzucanie ich kamieniami, a także oślepianie laserami przez białoruskie służby oraz próby niszczenia zabezpieczeń granicznych.

es

Czytaj także

Dziś spotkanie szefów dyplomacji krajów UE. Zapadnie decyzja o sankcjach wobec Mińska

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 03:33
Dziś spotkanie ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów (początek około 9.00) i decyzja o sankcjach wobec Białorusi za wykorzystywanie migrantów w ataku hybrydowym. Unia Europejska potępia działania reżimu w Mińsku i zapewnia Polskę, Litwę i Łotwą, które są wystawione na presję migracyjną o solidarności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będą gotowe w najbliższych dniach". Szef unijnej dyplomacji o sankcjach wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 18:51
Josep Borrell potwierdził, że w najbliższych dniach będą gotowe nowe sankcje wobec białoruskiego reżimu za sztuczne wywoływanie kryzysu migracyjnego w ataku hybrydowym na Wspólnotę.
rozwiń zwiń