X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niebezpieczne i destabilizujące działanie". USA krytykują Rosję za zestrzelenie satelity

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 03:50
Stany Zjednoczone potępiły Rosję za zestrzelenie własnego satelity w ramach kosmicznego testu rakietowego. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken określił działania Rosji mianem niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vadim Sadovski, NASA/ Shutrterstock

Amerykańskie dowództwo Sił Kosmicznych poinformowało, że w wyniku zestrzelenia przez Rosję własnego satelity rakietą DA-ASAT na orbicie okołoziemskiej powstało ponad 1500 odłamków. W obawie, że któryś z nich może uderzyć w Międzynarodową Stację Kosmiczną, znajdujący się tam astronauci musieli ubrać się w kombinezony i ewakuować do przycumowanych do niej pojazdów kosmicznych.

Szef NASA Bill Nelson oświadczył, że jest oburzony "niebezpiecznym i destabilizującym" działaniem Rosji. W podobnym tonie wypowiedział się sekretarz stanu Anthony Blinken. - Mające długi żywot odłamki powstałe podczas tego nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego testu będą przez najbliższe dekady zagrażać satelitom i innym obiektom w kosmosie, które są kluczowe dla bezpieczeństwa oraz interesów ekonomicznych i naukowych - stwierdził szef amerykańskiej dyplomacji.

Posłuchaj
00:54 11401576_1.mp3 USA krytykują Rosję za zestrzelenie satelity. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oświadczył, że rosyjskie deklaracje sprzeciwu wobec zbrojeń w komosie są nieszczere i świadczą o hipokryzji.

jbt