X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rosja przyzwyczaiła się do słów". Ukraina apeluje do unijnych krajów o zaostrzenie sankcji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 12:08
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba zwrócił się do szefów dyplomacji krajów członkowskich z apelem o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji. W poniedziałek rano Polska zorganizowała w Stałym Przedstawicielstwie przy Unii Europejskiej spotkanie ministerialne w tej sprawie.
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro KułebaFoto: PAP/Mateusz Marek

shutterstock_krym_d.jpg
Rozszerzenie sankcji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Jest zgoda w UE

Później, w rozmowie z dziennikarzami, poinformował, że przedstawił dane dotyczące koncentracji rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą. - Nie należy traktować rosyjskiej rozbudowy wojskowej i agresywnych działań wobec Ukrainy w oderwaniu od innych elementów rosyjskiej strategii w Europie. Chodzi o sztuczne wywołanie kryzysu migracyjnego na granicach z Polską i Litwą, coraz częstsze wykorzystywanie dostaw gazu jako broni przeciwko Unii Europejskiej oraz ogromne kampanie dezinformacyjne w unijnych krajach, by tworzyć podziały - powiedział szef ukraińskiej dyplomacji.

Posłuchaj
00:27 11399854_1.mp3 Szef MSZ Ukrainy apeluje w Brukseli o sankcje wobec Rosji (IAR)

Dlatego, jak podkreślał, konieczne jest zaostrzenie sankcji wobec Rosji. - Myślę, że Rosja przyzwyczaiła się do słów i ma nadzieję, że Europa nie będzie w stanie przejść od słów do czynów. W najlepszym interesie Unii Europejskiej jest pokazanie, że Rosja się myli - dodał Dmytro Kułeba.

Czytaj także:

Przekonywał, że same przygotowania do nałożenia unijnych restrykcji będą sygnałem dla władz na Kremlu, że decyzje będą zapadać szybko i będą dla Rosji kosztowne. Zaapelował też o unijne wsparcie dla Ukrainy.

dn

Czytaj także

Rozszerzenie sankcji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Jest zgoda w UE

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 16:01
Unijne sankcje za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy - oficjalnie rozszerzone. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. 
rozwiń zwiń