X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wykluczenie z życia publicznego niezaszczepionych. W Austrii zaczyna obowiązywać zasada "2G"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 11:08
W Austrii obowiązują od dziś surowsze przepisy dla osób niezaszczepionych na koronawirusa lub nie będących ozdrowieńcami. Częściowy lockdown ma potrwać do 24 listopada.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ J. Adam

Zakaz opuszczania mieszkań dotyczy wszystkich obywateli Austrii powyżej 12. roku życia, które nie przyjęły szczepionki na COVID-19 lub nie posiadają zaświadczenia o przebyciu choroby. Nowe przepisy dopuszczają wizyty u lekarza i udział w nabożeństwach. Spod regulacji wyłączone są też osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą się zaszczepić na koronawirusa.

szpital covid 1200 free.jpg
W Europie gwałtowny wzrost zakażeń mimo dostępności szczepionek. WHO: to sygnał ostrzegawczy dla świata

Przed kilkoma dniami rząd federalny wprowadził już tak zwaną zasadę "2G", wykluczając z życia publicznego osoby niezaszczepione. Od dziś zamknięta jest także nocna gastronomia, co spotkało się z dezaprobatą wielu Austriaków.

"Nasza gospodarka ucierpi"

- Kanclerz Schallenberg wprowadził z dnia na dzień twardy lockdown, mimo że wcześniej to wykluczył. Nasza gospodarka mocno na tym ucierpi - martwi się szef Austriackiego Stowarzyszenia Handlowego, Rainer Will. Jego zdaniem handel krajowy straci na tym około 350 milionów euro.

Czytaj także:

Nowe obostrzenia mają przyspieszyć akcję szczepień. Obecnie zaszczepionych jest około 65 procent obywateli Austrii, co jest wynikiem poniżej średniej unijnej, wynoszącej 67 procent.

es

Czytaj także

Maseczki i paszporty covidowe na wyciągach narciarskich. Nowe informacje o obostrzeniach w Austrii

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 21:30
W Austrii tej zimy będą wymagane maseczki ochronne i tzw. paszporty covidowe od użytkowników wyciągów narciarskich. W ten sposób tamtejsze kurorty chcą przyciągnąć po raz pierwszy od dwóch lat większą liczbę gości, a także zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na kawę w Wiedniu tylko z green passem COVID-19. Austria zaostrza przepisy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 23:27
Od jutra do restauracji, barów, kawiarni, hoteli i instytucji kultury w Austrii będą mogły wejść jedynie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 lub ozdrowieńcy. O takiej decyzji poinformował w piątek rząd w związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedeń: ruszają szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Postawiono na preparat Pfizera

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 05:34
Wiedeń rozpoczyna od najbliższego poniedziałku szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Zapisy są możliwe od soboty - informuje portal Vienna Online.
rozwiń zwiń