X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory parlamentarne w Argentynie. Peroniści częściowo odrabiają straty

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 04:52
Ogłoszone w nocy z niedzieli na sobotę częściowe wyniki głosowania do parlamentu argentyńskiego potwierdzają rezultaty wrześniowych prawyborów, w wyniku których peroniści utracili kontrolę nad Senatem. Jednak - wbrew sondażom - mają oni szanse na utrzymanie większości w Izbie Deputowanych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni

Są to pierwsze wybory powszechne od objęcia w 2019 roku władzy w Argentynie przez centrolewicowy, peronistowski rząd prezydenta Alberto Fernandeza, który zmaga się z najwyższą w Ameryce Łacińskiej ponad 50-procentową inflacją i bezrobociem, spowodowanym przez zapaść wielu dziedzin argentyńskiej gospodarki.

Czytaj także:
wybory argentyna 1200 pap.jpg
Wybory parlamentarne w Argentynie. Jak potoczą się losy peronizmu?

W wyborach wzięło udział 71 procent Argentyńczyków spośród ponad 34 milionów wyborców. Głosowanie było obowiązkowe dla wszystkich obywateli od 18. do 69. roku życia. W jego wyniku odnowiona zostanie jedna trzecia składu Senatu i połowa składu Izby Deputowanych.

Czytaj także:

Wyniki

Rządząca centrolewicowa koalicja, na której czele stoi prezydent Alberto Fernandez, zdołała odrobić częściowo straty poniesione we wrześniu w 18 z 24 okręgów wyborczych. Jeśli jednak po przeliczeniu 100 procent oddanych głosów prognozy te nie ulegną potwierdzeniu, peroniści po raz pierwszy w historii tej partii będą musieli rządzić, nie mając przewagi w organie ustawodawczym.

Czytaj także:
shutterstock_ argentyna targ market sklep 1200 free.jpg
Argentyna: po porażce w prawyborach rząd obiecuje zamrożenie cen tysiąca produktów

Opozycja odniosła miażdżące zwycięstwo w argentyńskiej metropolii Buenos Aires. Jej kandydatka, była gubernator Maria Eugenia Vidal, zdobyła 47 procent głosów, a kandydat skrajnej prawicy, Javier Milei – 17 proc., o 4 punkty procentowe mniej niż we wrześniowych prawyborach.

W opinii komentatorów argentyńskich stacji telewizyjnych ostatecznie o rezultacie niedzielnych wyborów przesądzą wyniki głosowania, jakie zwolennicy rządu prezydenta Fernandeza uzyskają w okręgach prowincjonalnych, zwłaszcza na terenie prowincji Buenos Aires i w niektórych innych okręgach, gdzie różnice między poparciem dla prawicowo-liberalnej opozycji i peronistów zdają się zapewniać im minimalną przewagę.

jbt

Czytaj także

Nikaragua: spada poparcie dla prezydenta Daniela Ortegi. Do wyborów zostały 3 tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 04:42
Według najnowszego sondażu lokalnej filii Gallupa (CID-Gallup) z 13 października, sprawujący dyktatorskie rządy w Nikaragui prezydent Daniel Ortega może liczyć na 19-procentowe poparcie na 3 tygodnie przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 7 listopada. W maju chęć głosowania na Ortegę deklarowało 28 proc. ankietowanych.
rozwiń zwiń