X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Antony Blinken: solidarność z Polską w obliczu hybrydowych działań Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 22:44
Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken potwierdził solidarność USA z Polską "w obliczu hybrydowych działań Łukaszenki na granicy polsko-białoruskiej". W tej sprawie wczoraj rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem.
Żołnierz przy granicy polsko-białoruskiej
Żołnierz przy granicy polsko-białoruskiejFoto: PAP/16 Dywizja Zmechanizowana ***HANDOUT

We wpisie na Twitterze amerykański polityk dodał, że działania białoruskiego reżimu mają "zagrażać bezpieczeństwu, siać podziały i odwracać uwagę od działań Rosji na granicy z Ukrainą".

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price przekazał, że Antony Blinken potwierdził wsparcie dla Polski w obliczu cynicznego wykorzystywania migrantów przez reżim Łukaszenki, znajdujących się w trudnej sytuacji. W wydanym oświadczeniu napisano, że sekretarz stanu USA i polski minister spraw zagranicznych stanowczo potępili instrumentalizację migrantów.

Piotr WawrzyK_1200_PAP
Piotr Wawrzyk: Łukaszenka powinien zobaczyć, że obecne działania nie opłacają mu się politycznie i finansowo

Wezwali też Aleksandra Łukaszenkę do zajęcia się przyczynami sankcji nałożonych przez Zachód - negowaniem praw człowieka i podstawowych wolności przysługujących narodowi białoruskiemu.
Dodano, że Antony Blinken w rozmowie ze Zbigniewem Rauem wyraził głębokie uznanie dla okazanego przez Polskę zdecydowanego poparcia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

"Stany Zjednoczone, Polska oraz inni sojusznicy i partnerzy są zjednoczeni w nakładaniu na Moskwę znacznych kosztów za jej militarną agresję i szkodliwe działania w regionie" - zaznaczono w oświadczeniu.

Czytaj także:

O rozmowie polityków wczoraj informowała strona polska. Jak napisano w komunikacie MSZ, minister podziękował za wsparcie polityczne Stanów Zjednoczonych i omówił możliwości dalszego współdziałania sojuszniczego.

mid-21b12019 (2).jpg
Kryzys na granicy z Białorusią. Dr Marek Kawa: dla Rosji to jest "wojna zastępcza"

"Minister i Sekretarz Stanu będą pozostawać w stałym kontakcie i informować się na bieżąco" - zapowiedział resort dyplomacji.

Na wysokości Kuźnicy, po stronie białoruskiej znajduje się koczowisko migrantów, którzy chcą nielegalnie przedrzeć się na teren Unii Europejskiej. Granicy pilnują polskie służby.

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy trwa od kilku miesięcy. Białoruskie władze sprowadzają do swojego kraju migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, by ich przewieźć na granicę Unii Europejskiej. W ocenie Komisji Europejskiej to próba destabilizowania Wspólnoty przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

fc

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Stanisław Drosio: nasi żołnierze i funkcjonariusze nie dali się sprowokować

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 17:05
- Jestem w stanie wyobrazić sobie prowokacje przebranych za migrantów funkcjonariuszy służb białoruskich, którzy mogliby próbować wesprzeć działania, które na szczęście do tej pory okazały się nieskuteczne. To byłby najgorszy scenariusz - mówił w Polskim Radiu 24 podoficer rezerwy Stanisław Drosio (Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl, Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ich celem jest dostanie się za wszelką cenę do UE". Kolejna grupa migrantów zmierza do granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 19:21
"Przybywa coraz więcej migrantów. Nie boją się zimna ani trudnych, obozowych warunków" - poinformowały niezależne media białoruskie, które zamieściły nagranie przedstawiające grupę mężczyzn idących do granicy Polski. Według informacji polskich służb, prawdopodobnie na jutro (15.11.) szykowana jest poważna próba forsowania granicy.
rozwiń zwiń