X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polscy polarnicy wyruszyli na Antarktydę po 40 latach. Badania może pokrzyżować pogoda

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 07:13
Trójka naukowców z Polskiej Akademii Nauk wypłynęła z portu w niemieckim Bremenhaven na pokładzie rosyjskiego statku badawczego. Za dwa miesiące mają dotrzeć w rejon bieguna południowego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Djwosa
MaciejTałałas_AN_BOX_3_00013 - arktyka - stacja dobrowolskiego - free - 1200.jpg
Była nieczynna przez 40 lat. Polacy ponownie uruchamiają stację polarną im. Dobrowolskiego

Polscy polarnicy mają na Antarktydzie ponownie uruchomić stację badawczą imienia Antoniego Dobrowolskiego. Była ona nieczynna przez ponad 40 lat.

- Mamy nadzieję, że dwa domy, które są częścią stacji, będą do użytku. Mamy wiadomość od Rosjan, że są zachowane w dobrym stanie - mówiła jeszcze przed wyjazdem w rozmowie z podkastem Polskiego Radia "Świat" profesor Monika Kusiak, jedna z uczestników wyprawy.

Polacy chcą też przeprowadzić na miejscu badania naukowe. Członek ekspedycji dr Adam Nawrot podkreślał, że wszystko zależeć będzie jednak od pogody. - Ta pogoda zmienia się błyskawicznie. To będzie determinowało, czy będziemy wychodzili w teren, wykonywać pomiary, czy skupiać się na pracach w obrębie stacji - dodaje.

Automatyczna instalacja

Stacja imienia Dobrowolskiego została wybudowana przez Rosjan i przejęta przez Polskę w 1959 roku. Polarnicy chcą postawić tam zasilaną energią słoneczną automatyczną instalację pomiarową. Stacja będzie w ten sposób sama wykonywać obliczenia i przesyłać wyniki do Warszawy.

Czytaj także:

Naukowcy spędzą na Antarktydzie dwa miesiące. Do Polski wrócą wiosną. Jako pierwszy o ich wyprawie informował podkast Polskiego Radia "Świat".


jb

Zobacz więcej na temat: Antarktyda NAUKA ŚWIAT

Czytaj także

Polscy polarnicy ruszają na podbój Antarktydy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 13:16
Po czterech dekadach przerwy Polska powraca na mapę wschodniej Antarktydy. Z Warszawy w najbliższych dniach wyruszy specjalna wyprawa naukowa polskich polarników. Naukowcy z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk jadą w rejon bieguna południowego, by na nowo otworzyć polską stację badawczą imienia Antoniego Bolesława Dobrowolskiego. Była ona nieczynna przez ponad 40 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Enigma. Zagadka rozwiązana”. Wystawa dokumentująca wielki sukces wywiadu II Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 09:45
Muzeum Historii Polski i Narodowe Centrum Kultury przygotowały wystawę „Enigma. Zagadka rozwiązana”. W jej ramach po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazany szerokiej publiczności eksponat dokumentujący wielki sukces wywiadu II Rzeczypospolitej. Złamanie kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma było jednym z największych osiągnięć polskich kryptologów i polskiego wywiadu, które walnie przyczyniło się do pokonania Niemiec w czasie II wojny światowej.
rozwiń zwiń