X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co dalej z polskim Krajowym Planem Odbudowy? Von der Leyen wyjaśnia i stawia warunki

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 15:18
Szefowa Komisji Europejskiej wyraziła nadzieję na porozumienie z Polską w sprawie zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy. Ursula von der Leyen mówiła o tym w ubiegłym tygodniu, po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli.
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/KENZO TRIBOUILLARD / POOL
Czytaj także:
tsue1200.jpg
"Być może zasądzona kara zostanie anulowana". Piotr Kusznieruk o decyzji wiceprezesa TSUE

Dziś, zapytana o rozmowy z Warszawą, wyliczyła ponownie warunki, od których uzależnia akceptację planu na wykorzystanie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy.

Posłuchaj
00:26 11369989_1.mp3 Szefowa KE powtórzyła warunki dot. polskiego KPO (IAR)

- Chcemy umieścić w tym planie odbudowy wyraźne zobowiązanie dotyczące likwidacji Izby Dyscyplinarnej, zakończenia lub reformy systemu dyscyplinarnego i rozpoczęcia procesu przywracania sędziów do orzekania. Jesteśmy w tym spójni, w tym, o co prosimy. Myślę, że jest to wykonalne. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia, ale reforma to warunek konieczny - mówiła Ursula von der Leyen.

Przedstawiciele polskiego rządu krytykują przedłużanie przez Komisję zgody dla Krajowego Planu Odbudowy. Termin na jego akceptację minął w sierpniu. Zgodnie z procedurami po akceptacji przez Komisję plan muszą jeszcze zatwierdzić unijni ministrowie finansów, by Polska otrzymała pulę dla niej przeznaczoną, czyli 58 miliardów euro.

Czytaj także:


Do tej pory Komisja zatwierdziła 22 plany. Oprócz Polski na zielone światło czekają Węgry, Szwecja i Bułgaria. Holandia jeszcze swego planu nie złożyła.

jbt/kp

Czytaj także

"PE to jest scena, na której takie spektakle obserwujemy cyklicznie". Publicystka o sprawie Polski w UE

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 17:33
- Być może na taki efekt obliczone było wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego (...), być może chodziło właśnie o podgrzanie nastrojów - mówiła w audycji "Świata pogląd" na antenie Polskiego Radia 24 publicystka Magdalena Cedro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba zrobić wszystko, żeby pieniądze do Polski trafiły". Włodzimierz Czarzasty o KPO

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 17:32
- Premier Mateusz Morawiecki musi tak poprowadzić rozmowy, żeby środki z KPO i wieloletniej ramy finansowej nie zostały zabrane. Nawet ich czasowe wstrzymanie byłoby dla Polski złem. Trzeba tak negocjować z Komisją Europejską, żeby wszelkie problemy zniknęły. Życzę tego Polsce, trzymam za to kciuki - mówił w Polskim Radiu 24 lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty.
rozwiń zwiń