X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paryż: Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Francji E. Macronem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 16:54
Prezydenci Polski i Francji spotkali się w Paryżu. Andrzej Duda i Emmanuel Macron rozmawiali o polsko-francuskiej współpracy gospodarczej i o sporze na linii Warszawa-Bruksela. Spotkanie miało formę roboczego obiadu. Trwało niemal dwie godziny.
Spotkanie w Pałacu Elizeskim prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem
Spotkanie w Pałacu Elizeskim prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Francji Emmanuelem MacronemFoto: Twitter @BPM_KPRP

Kancelaria polskiego prezydenta poinformowała, że rozmowy z francuskim prezydentem dotyczyły "współpracy w kwestiach gospodarczych, w zakresie polityki bezpieczeństwa, a także współpracy obu krajów w ramach Unii Europejskiej oraz ochrony granicy Unii".

pad prezydent pap 1200 .jpg
Prezydent Andrzej Duda: Polska stawia na niskoemisyjne źródła energii, w tym nuklearne

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, który towarzyszył polskiemu prezydentowi podczas wizyty w Paryżu, nazwał spotkanie ważnym momentem trwającego od kilku miesięcy dialogu między Andrzejem Dudą i Emmanuelem Macronem.

"Polska i Francja są gotowe działać wspólnie na rzecz procesu europejskiego i przezwyciężenia różnic w Unii Europejskiej. Rozwiną też współpracę w dziedzinie energetyki i bezpieczeństwa" - stwierdził szef Biura Polityki Międzynarodowej w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

- Celem jest przełamanie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że w UE nie ma miejsca na nowe "żelazne kurtyny". Zarówno Polska, jak i Francja są przywiązane do procesu europejskiego. Oczywiście z różnych punktów wyjścia. Natomiast oba kraje chcą współtworzyć silną Unie, w której tego typu podziały odejdą w niepamięć. To jasno wybrzmiało na tym spotkaniu - powiedział Kumoch.

Posłuchaj
00:24 11368274_2.mp3 J. Kumoch o spotkaniu prezydenta A. Dudy z prezydentem Francji E. Macronem

 

Dodał, że Polska rozmawia z Francją na temat współpracy i nie jest to tajemnicą". 


Posłuchaj
00:24 11368274_1.mp3 J. Kumoch: Polska rozmawia z Francją na temat współpracy i nie jest to tajemnicą (IAR)

 

W polskiej delegacji uczestniczyli także szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz wiceministrowie spraw zagranicznych i klimatu - Piotr Wawrzyk i Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Prezydent Andrzej Duda wróci do Warszawy wieczorem.

Czytaj także:

W marcu Emmanuel Macron spotkał się w Pałacu Elizejskim z premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy zgodzili się wówczas co do potrzeby odbudowania suwerenności Europy w zakresie przemysłu i obrony.

Posłuchaj
00:57 11368263_1.mp3 Prezydent A. Duda spotkał się z prezydentem E. Macronem (IAR)

 

nj

Czytaj także

Były sekretarz generalny Rady Konstytucyjnej Francji: organy UE nie mają kompetencji do ograniczania suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 07:53
- Szantaż finansowy stosowany wobec Polski i Węgier jest moralnie skandaliczny, sprzeczny z zasadą dobrego porozumienia między narodami europejskimi (która powinna pozostać głównym celem traktatów) i sprzeczny z prawem UE - stwierdził były sekretarz generalny Rady Konstytucyjnej Francji, Jean-Eric Schoettl.
rozwiń zwiń