X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: Polska stawia na niskoemisyjne źródła energii, w tym nuklearne

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 04:39
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że transformacja w kierunku neutralności klimatycznej jest priorytetem dla polskich władz. Prezydent wziął udział w wirtualnej debacie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ pod hasłem "Delivering Climate Action: for People, Planet & Prosperity" ("Działania na rzecz klimatu: dla ludzi, planety i dobrobytu").
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

W wystąpieniu wideo prezydent Andrzej Duda nazwał Polskę jednym ze światowych czempionów transformacji energetycznej. - Polska planuje znacząco zwiększyć korzystanie z niskoemisyjnych źródeł energii, w tym zasobów odnawialnych oraz energii nuklearnej - oświadczył prezydent.

panele słoneczne 1200 ok. PIXABAY.jpg
Jakie będą zasady programu "Mój Prąd 4.0" ? Resort klimatu stawia na większą własną konsumpcję i e-auta

Posłuchaj
00:50 pad - wystapienie - spec - walkuscki .mp3 Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że transformacja w kierunku neutralności klimatycznej jest priorytetem dla polskich władz - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Andrzej Duda zapowiedział, że do 2030 roku jedna trzecia elektryczności w Polsce będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, a dekadę później - 40 procent. - Szczególną rolę będą odgrywały morskie farmy wiatrowe, z których pierwsza powstanie w 2025 roku, a także elektrownie jądrowe - powiedział Andrzej Duda.

Czytaj także: 

Prezydent mówił także o inwestycjach w elektromobilność. Poinformował, że Polska stawia sobie za cel, by do roku 2030 transport publiczny w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców był w całości bezemisyjny. - Już staliśmy się największym eksporterem elektrycznych autobusów w Unii Europejskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda i zadeklarował, że Polska jest gotowa do współpracy i wymiany doświadczeń z innymi krajami w sprawie działań na rzecz klimatu.

mbl


Czytaj także

Ważne zmiany dotyczące małych instalacji OZE. Inna definicja, zmiana mocy, mniej koncesyjnych obowiązków

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 11:41
- Prezydent podpisał nowelę ustawy o odnawialnych źródłach energii, która zmienia definicję "małej instalacji" OZE; ma to ograniczyć obowiązki koncesyjne dla przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie małych instalacji - przekazała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Susze, powodzie, ekstremalne temperatury. Zmiany klimatu zagrażają milionom Afrykańczyków

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 21:37
Blisko 120 mln najbiedniejszych Afrykańczyków jest zagrożonych przez zmiany klimatu - wynika z raportu opublikowanego przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO). Mieszkańcy Afryki już mocno odczuwają skutki globalnego ocieplenia, choć kontynent odpowiada zaledwie za 4 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych - podkreśla WMO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardziej ekologiczne i tańsze baterie Tesli. To początek rewolucji w branży?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 12:54
Choć samochody elektryczne powszechnie uznaje się za przyjazne dla środowiska, zasilające je baterie wykonywano ze szkodliwych materiałów, a akumulatory nie nadawały się do recyklingu. W odpowiedzi na te problemy firma Elona Muska planuje wprowadzić nowy typ baterii. Analitycy przewidują, że może to wywołać szersze zmiany na rynku.
rozwiń zwiń