X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krwawe starcia w Sudanie. Zwolennicy rządu protestują przeciwko puczystom

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 23:29
Co najmniej dziesięć osób zginęło, a 140 zostało rannych podczas starć, do jakich doszło w Sudanie po wojskowym przewrocie. Służby bezpieczeństwa próbują spacyfikować demonstracje zwolenników dotychczasowego rządu używając gazu łzawiącego. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy.
Przeciwnicy przewrotu wojskowego protestują na ulicach sudańskich miast
Przeciwnicy przewrotu wojskowego protestują na ulicach sudańskich miastFoto: PAP/EPA/MOHAMMED ABU OBAID

W Sudanie doszło do zamachu stanu. Władze przejęło wojsko, a dotychczasowy premier Abdalla Hamdok znajduje się w areszcie domowym - poinformował o tym przywódca junty wojskowej generał Abdel Fattah al-Burhan.

sudan mid-epa09545029 1200.jpg
Zamach stanu w Sudanie. Członkowie rządu aresztowani, starcia i strzały na ulicach

Na wieść o aresztowaniu premiera w kraju wybuchły zamieszki. Przeciwnicy przewrotu zablokowali główne drogi, wznieśli barykady z płonących opon.

Kancelaria premiera zaapelowała o uwolnienie szefa rządu i pozostałych aresztowanych przez wojsko cywilnych członków rządu.

Specjalna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych zwołała nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zażądał uwolnienia uwięzionego premiera. Stany Zjednoczone i Unia Europejska zagroziły wstrzymaniem pomocy humanitarnej dla Sudanu wartej wiele milionów dolarów.

Czytaj także: 

Oświadczenie w sprawie sytuacji w Sudanie wydało Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaniepokojone wydarzeniami w tym afrykańskim kraju. "Apelujemy o powstrzymanie się od użycia siły oraz o poszanowanie praw człowieka oraz podstawowych wolności. Wzywamy wszystkie strony oraz partnerów regionalnych do wysiłku na rzecz kontynuacji pokojowych przeobrażeń, zgodnych z demokratycznymi aspiracjami narodu sudańskiego." - napisano w komunikacie.


mbl

Czytaj także

Koniec stanu wyjątkowego w Egipcie. Obowiązywał w kraju od czterech lat

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 23:43
Prezydent Egiptu Abd el-Fatah as-Sisi ogłosił, że nie przedłuży stanu wyjątkowego, który był utrzymywany od 2017 r., kiedy doszło do dwóch ataków na chrześcijańską mniejszość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamach stanu w Sudanie. Ekspert: ten kraj od dawna znajdował się w stanie wojny domowej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 19:00
Rada Bezpieczeństwa ONZ przy zamkniętych drzwiach dyskutuje o sytuacji w Sudanie, gdzie doszło w poniedziałek do wojskowego zamachu stanu. Sudańska armia, dokonując przewrotu, przejęła władzę z rąk cywilno-wojskowej Suwerennej Rady. 
rozwiń zwiń