X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jan Paweł II zapisał się w sercach wiernych z Syberii". Irkuck przygotowuje się do Dnia Papieskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 04:10
W Irkucku trwają przygotowania do zaplanowanego na jutro VI Dnia Papieskiego. Uroczystości zbiegają się z 30. rocznicą odbudowy w Rosji struktur Kościoła Katolickiego. W 1991 roku papież Jan Paweł II podpisał bullę o ustanowieniu dwóch administratur apostolskich dla europejskiej i syberyjskiej części Rosji.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: PAP/PAI/Jan Morek

W trakcie jutrzejszych obchodów VI Dnia Papieskiego w irkuckiej katedrze duchowni i wierni będą wspominać pontyfikat świętego Jana Pawła II. Jak podkreślił ordynariusz diecezji biskup Cyryl Klimowicz, papież-Polak swoimi czynami i nauczaniem trwale zapisał się w sercach wiernych mieszkających na Syberii.

Czytaj także:
Katedra Irkuck 1200.JPG
Rosja: w Irkucku przygotowania do 30. rocznicy odbudowy struktur Kościoła katolickiego

- W kościołach są obrazy świętego Jana Pawła II, papież jest otoczony czcią i szacunkiem - tłumaczy duchowny. - Święci potrafią czynić cuda i to jest właśnie taki cud - dodaje ordynariusz diecezji irkuckiej.

Posłuchaj
00:48 11361128_1.mp3 W Irkucku trwają przygotowania do niedzielnego Dnia Papieskiego. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Czytaj także:

Biskup Cyryl Klimowicz przypomniał, że proces odradzania się struktur kościelnych w Rosji trwał ponad 10 lat. Obecnie na terenie Federacji Rosyjskiej funkcjonują: archidiecezja moskiewska oraz diecezje - irkucka, nowosybirska i saratowska.

jbt

Czytaj także

"Świadectwo, że Polska nie zapomina". W Irkucku zaprezentowano znaczek z wizerunkiem Michała Jankowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:34
W Irkucku na Syberii zaprezentowano znaczek pocztowy z wizerunkiem polskiego zesłańca i badacza Michała Jankowskiego. W uroczystości wzięli udział: działacz irkuckiej Polonii, ambasador RP w Rosji Krzysztof Krajewski i przedstawiciele władz Irkucka.
rozwiń zwiń