X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drugi dzień szczytu UE. Jest apel o współfinansowanie bariery na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 11:56
Trwa drugi dzień unijnego szczytu w Brukseli poświęcony między innymi migracji i sytuacji na zewnętrznych granicach. To sprawa paląca w Unii w związku z działaniami białoruskiego reżimu, który sprowadza nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, przepycha ich następnie przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że 10 krajów, w tym Polska, chce dopisania do wniosków ze szczytu apelu o sfinansowanie płotu na zewnętrznych granicach w reakcji na działania państw, które instrumentalnie wykorzystują migrantów. Przed rozpoczęciem obrad mówił o tym także prezydent Litwy Gitanas Nauseda.


Posłuchaj
00:49 rozpoczął się II dzień obrad m.in. na temat migracji.mp3 Rozpoczął się II dzień obrad m.in. na temat migracji - Beata Płomecka (IAR)

 


parlament europejski 1200 free.jpg
Prof. Reginia-Zacharski o sporze UE-Polska: trudno o dialog, kiedy jedna strona nie chce słuchać

- Ataki hybrydowe białoruskiego reżimu są coraz bardziej agresywne. Musimy działać jak najszybciej. Krótkoterminowo powinniśmy porozmawiać o postawieniu płotu, bo jutro na granicy w jednym momencie może pojawić się trzy, cztery albo pięć tysięcy migrantów - powiedział prezydent Litwy.

Na początku miesiąca z apelem do Komisji Europejskiej o sfinansowanie fizycznych barier zwróciła się grupa 12 krajów, w której była także Polska argumentując, że ta sprawa powinna być potraktowana priorytetowo.

Kolejnym tematem drugiego dnia szczytu ma być cyfryzacja i bezpieczeństwo cybernetyczne.

pg

Czytaj także

Szef kancelarii Orbana: "antypolski spór" wokół decyzji TK jest nie do przyjęcia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:02
- Węgierski rząd uważa za niedopuszczalny "antypolski spór", który trwa obecnie w UE w związku z decyzją polskiego Trybunału Konstytucyjnego, i widzi w nim przejaw podwójnych standardów – oznajmił w czwartek szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana, Gergely Gulyas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy znaleźć sposób na zbliżenie stanowisk". Angela Merkel o potrzebie porozumienia między Polską a UE

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 15:14
Kanclerz Niemiec mówiła w Brukseli, że konieczne jest znalezienie porozumienia z Polską. Angela Merkel, przed wejściem na unijny szczyt w Brukseli podkreślała, że kwestia praworządności jest kluczowa dla Unii, ale wspólne rozwiązywanie problemów jest niezbędne.
rozwiń zwiń