X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drugi dzień szczytu UE. Dziś rozmowy m.in. o kryzysie migracyjnym i ochronie granic

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 04:51
Migracja i sytuacja na granicach zewnętrznych - to jeden z tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Najbardziej palącą kwestią jest obecnie wykorzystywanie nielegalnych migrantów przez białoruski reżim, przepychanie ich przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

gaz gazociąg rura 1200.jpg
Szczyt UE. Przyjęto konkluzje dot. strategii wobec kryzysu energetycznego

- Te działania to wojna hybrydowa - tak mówiło wczoraj, przed wejściem na szczyt, wielu unijnych przywódców.

- Niezwykle niepokojąca jest sytuacja na europejskiej granicy z Białorusią. Konieczna jest zdecydowana, wspólna reakcja Unii Europejskiej - stwierdziła premier Estonii Kaja Kallas.

- Będziemy rozmawiać o możliwych sankcjach gospodarczych. Potępiamy handel ludźmi wspierany przez państwo - tak komentowała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki mówił o reakcjach na działania Polski. - Wszyscy gratulują nam tego, w jaki sposób radzimy sobie skutecznie z uszczelnieniem granicy i zabezpieczeniem granicy przed tego typu atakami hybrydowymi - dodał szef rządu.

Z programu szczytu wynika, że migracja ma być pierwszym punktem drugiego dnia obrad. Później przywódcy 27 krajów mają rozmawiać o cyfryzacji i bezpieczeństwie cybernetycznym.

kp

Czytaj także

Szef kancelarii Orbana: "antypolski spór" wokół decyzji TK jest nie do przyjęcia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:02
- Węgierski rząd uważa za niedopuszczalny "antypolski spór", który trwa obecnie w UE w związku z decyzją polskiego Trybunału Konstytucyjnego, i widzi w nim przejaw podwójnych standardów – oznajmił w czwartek szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana, Gergely Gulyas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy znaleźć sposób na zbliżenie stanowisk". Angela Merkel o potrzebie porozumienia między Polską a UE

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 15:14
Kanclerz Niemiec mówiła w Brukseli, że konieczne jest znalezienie porozumienia z Polską. Angela Merkel, przed wejściem na unijny szczyt w Brukseli podkreślała, że kwestia praworządności jest kluczowa dla Unii, ale wspólne rozwiązywanie problemów jest niezbędne.
rozwiń zwiń