X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wzrost zakażeń, ale nie będzie powrotu restrykcji. Brytyjski premier: trzymamy się naszego planu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 19:02
Po raz pierwszy od 17 lipca dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczyła 50 tys. - podano w czwartek. Jeszcze przed opublikowaniem tych informacji premier Boris Johnson przyznał, że dane są wysokie, ale wykluczył na razie powrót restrykcji.
Londyńczycy na ulicach Soho
Londyńczycy na ulicach SohoFoto: Mario Mitsis/PAP

Podany bilans zakażeń - 52 009 - jest najwyższym od 17 lipca i drugim co do wielkości w czasie trwającej trzeciej fali pandemii. To wzrost o prawie 3 tys. w stosunku do danych ze środy i o prawie 7 tys. wobec poprzedniego czwartku. Poinformowano także o 115 nowych zgonach z powodu COVID-19, co z kolei jest liczbą niższą niż w poprzednich dniach.

shutter stock szczepienie szczepionka 1200 free.jpg
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. 75 proc. dorosłych przyjęło dwie dawki szczepionki, najwięcej zgonów od 12 marca

Wielka Brytania na razie bez obostrzeń

W związku z wyraźnie rosnącą liczbą wykrywanych zakażeń szefowie służby zdrowia wzywają do przywrócenia niektórych restrykcji. Przedstawiony we wrześniu przez rząd plan B na wypadek, gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła zakłada powrót obowiązku noszenia maseczek w większości zamkniętych przestrzeni publicznych, wprowadzenie certyfikatów covidowych i zalecenie pracy zdalnej, jeśli to możliwe. W środę minister zdrowia Sajid Javid mówił, że publiczna służba zdrowia nie jest jeszcze pod tak dużą presją, by uzasadniało to przejście do planu B, choć ostrzegł, że liczba zakażeń może dojść nawet do 100 tys.

Czytaj także:

Johnson zapytany w czwartek, jaki poziom zakażeń może spowodować podjęcie dalszych działań, powiedział, że nie będzie jeszcze ich wprowadzał. - Codziennie bardzo uważnie obserwujemy liczby. Macie absolutną rację, że liczba zakażeń jest wysoka. Ale jesteśmy w ramach tych parametrów, które były przewidywane, o których SPI-M (red. grupa doradcza ds. modelowania epidemii) i inni mówili, że będziemy na tym etapie, biorąc pod uwagę podjęte kroki. Więc trzymamy się naszego planu - mówił brytyjski premier.

epa Londyn koronawirus ściana 1200.jpg
Pandemia koronawirusa na świecie. Coraz bliżej 5 mln ofiar śmiertelnych

Premier apeluje o szczepienia

Wyjaśnił, że dzięki szczepionkom kraj jest w "nieporównywalnie lepszej sytuacji niż w zeszłym roku", co pozwala na większą pewność co do obecnego planu.

Wezwał jednak wszystkich, którzy się jeszcze nie zaszczepili, by to zrobili. Mówił, że Wielka Brytania potrzebuje "dalszego wzmocnienia się" przed tegoroczną zimą. - Liczby są wysokie, widzimy, co się dzieje, widzimy wzrost, teraz jest czas, aby przyjąć te szczepionki przypominające, a także zaszczepić 12-15-latków - przekonywał Boris Johnson.

ng

Czytaj także

Anglia rezygnuje z wszystkich obostrzeń. Premier apeluje o rozsądek

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 04:27
Anglia się otwiera. W samym środku trzeciej fali, spowodowanej wariantem koronawirusa Delta, rząd luzuje wszystkie obostrzenia. Nakazy i zakazy zostaną zastąpione przez rekomendacje. Wielu naukowców ostrzega, że to nieodpowiedzialne. Pozostałe kraje Królestwa wybierają ostrożniejsze strategie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obserwujemy angielski eksperyment". Adam Dąbrowski o sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 20:30
- Koniec z limitami osób w teatrach i kinach, koniec z dystansem społecznym. W pubach już znowu tym arcybrytyjskim zwyczajem będzie można stać przy barze, a nie siedzieć grzecznie przy stoliku tak jak przez ostatnie półtora roku - mówił o zniesieniu lockdownu Adam Dąbrowski (korespondent PR w Londynie). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania piątym państwem, w którym przekroczony został poziom 7 mln zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 19:44
Jak wynika ze statystyk, łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczyła już 7 milionów, a ostatni milion wykryto w ciągu miesiąca.
rozwiń zwiń