X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drożyzna w Ameryce rujnuje domowe budżety. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 12:32
9 na 10 Amerykanów jest zaniepokojonych wzrostem cen i rosnącą inflacją w kraju - informuje Fox News, opisując wyniki badania opinii społecznej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Stokkete

73 proc. ankietowanych negatywnie oceniło sytuację ekonomiczną i tak złych wskaźników nie było od maja 2020 roku. W pytaniu o domowe finanse, w porównaniu z czerwcem tego roku, coraz więcej ludzi wskazuje, że uległy one pogorszeniu (zmiana z 27 na 39 proc.).

48 proc. ankietowanych oceniło, że ich oszczędności starczyłyby na maksymalnie trzy miesiące życia, a tylko 12 proc. zdołało odłożyć sumę, która pozwoli normalnie funkcjonować przez ponad rok. 

shut dolar inflacja 1200.jpg
Prognoza spadku wartości udzielanych kredytów w USA. Podwyżka stóp może być szokiem dla rynku

Jednocześnie Amerykanie odczuwają wzrost cen żywności. 83 proc. ankietowanych przyznało, że produkty kosztują więcej, a ponad połowa z nich stwierdziła, że ceny bardzo podskoczyły. 

Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o koszty paliwa. 84 proc. Amerykanów przyznało, że rosnące ceny na stacjach benzynowych są dla ich rodzin problemem. Co drugi pytany nazwał ten problem poważnym.

Czytaj także:

Jak wskazuje sondaż, poza inflacją (87 proc.) mieszkańcy USA są zaniepokojeni również podziałem politycznym w kraju (76 proc.), opieką zdrowotną (76 proc.), programem nauczania w publicznych szkołach (73 proc.), bezrobociem (71 proc.). Na dalszych miejscach znajdują się takie problemy jak deficyt budżetu federalnego, napływ migrantów, czy pandemia koronawirusa.

Fox News wskazuje, że patrząc od maja 2021 roku, ocena ekonomicznych dokonań prezydenta Joe Bidena jest rekordowo niska. W tym czasie liczba Amerykanów zadowolonych polityki Bidena spadła z 51 do 39 proc., a niezadowolonych wzrosła z 46 do 59 proc. 

Fox News/fc

Czytaj także

USA: Bank Centralny wyraził zaniepokojenie szybkim przyśpieszeniem wskaźników inflacji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 23:20
Amerykański Bank Centralny wyraża zaniepokojenie inflacją. Ogłosił szybsze zakończenie stymulacyjnej polityki monetarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Średnia poparcia dla Bidena po raz pierwszy spadła poniżej 50 proc. Powodem sytuacja w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 21:05
Średnia poparcia dla prezydenta USA Joe Bidena wyrażana w sondażach spadła poniżej poziomu 50 proc. po raz pierwszy od początku jego prezydentury. To efekt m.in. fali pandemii COVID-19 oraz chaotycznego wyjścia Amerykanów z Afganistanu.
rozwiń zwiń