X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiny: rodzice będą karani za złe zachowanie dzieci. Trwają prace nad wprowadzeniem nowego prawa

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 18:21
Chiński parlament zajmie się projektem ustawy umożliwiającej karanie rodziców za "bardzo złe zachowanie" lub przestępstwa nieletnich dzieci - podała agencja Reutera, cytując rzecznika komisji legislacyjnej parlamentu Zang Tieweia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/TYRONE SIU
forum Chiny wojsko 1200.jpg
Chiny eskalują konflikty z państwami swojego regionu. "Najgorsze dopiero przed nami"

Zgodnie z projektem ustawy o promocji edukacji w rodzinie opiekunowie nieletnich będą mogli być pouczani lub kierowani na obowiązkowe szkolenia, jeśli prokuratorzy uznają, że ich podopieczni dopuścili się przestępstwa lub "bardzo złego zachowania".

- Jest wiele powodów, dla których młodociani źle się zachowują, a brak odpowiedniej edukacji w rodzinie jest główną przyczyną - ocenił rzecznik komisji ds. legislacji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL), czyli chińskiego parlamentu.

Projekt ustawy ma być w tym tygodniu poddany ocenie Stałego Komitetu, najwyższego organu kierowniczego OZPL. Oprócz możliwości karania rodziców projekt wzywa ich również, aby aranżowali swoim dzieciom więcej czasu na odpoczynek, zabawę i ćwiczenia.

Kampanie wychowawcze chińskich władz

Komunistyczne władze ChRL wprowadziły już w ostatnich miesiącach szereg przepisów dotyczących wychowania dzieci. Ograniczyły między innymi czas, jaki osoby nieletnie mogą spędzać na grach online, które określono jako rodzaj "duchowego opium". Uruchomiły też kampanię przeciwko "ślepemu uwielbieniu" internetowych celebrytów.

Chiński rząd ograniczył również ilość zadawanych prac domowych i zakazał pozaszkolnego nauczania z kluczowych przedmiotów szkolnych w weekendy i święta, uzasadniając to koniecznością złagodzenia presji wywieranej na przeciążonych obowiązkami uczniach.

Czytaj także:

Urzędnicy wzywają przy tym młodych Chińczyków, aby byli bardziej "męscy", a nie "zniewieściali". Jak przypomina Reuters, w opublikowanej w grudniu "propozycji zapobiegania zniewieścieniu młodocianych chłopców" ministerstwo edukacji nakazało szkołom promocję sportów, takich jak piłka nożna.

kp

Czytaj także

"Nie rozpoczniemy wojny z Chinami jako pierwsi, ale nie będziemy stać bezczynnie". Deklaracja ministra obrony Tajwanu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 18:06
- Tajwan nie rozpocznie wojny z Chinami i w żadnym wypadku sam nie doprowadzi do konfliktu, ale jeśli przeciwna strona podejmie działania militarne, będzie musiał na nie odpowiedzieć – oświadczył w czwartek minister obrony Chiu Kuo-cheng. To kolejna wypowiedź tajwańskiego przedstawiciela rządu odnosząca się do potencjalnego wybuchu wojny z ChRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chiny zbliżają się do nas". Szef NATO o wpływie Państwa Środka na strategię Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 12:30
- Przeciwdziałanie zagrożeniu dla bezpieczeństwa, wynikającemu ze wzrostu znaczenia Chin, będzie ważną częścią przyszłej strategii NATO - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg w wywiadzie dla dziennika "Financial Times". - Chiny zbliżają się do nas. Widzimy je w Arktyce. Widzimy je w cyberprzestrzeni. Widzimy, jak mocno inwestują w krytyczną infrastrukturę w naszych krajach. I oczywiście mają coraz więcej broni dalekiego zasięgu, która może dosięgnąć wszystkich krajów sojuszniczych NATO - wskazał. 
rozwiń zwiń