X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie jest w stanie pełnić swojej funkcji". Nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta Czech

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 18:15
Prezydent Czech Milosz Zeman jest niezdolny do pełnienia swoich obowiązków. Poinformował o tym przewodniczący czeskiego Senatu, powołując się na opinię dyrektora szpitala wojskowego w Pradze. Milosz Zeman jest w szpitalu od ponad tygodnia, a dokładne przyczyny jego hospitalizacji nie są znane.
Prezydent Czech Milosz Zeman
Prezydent Czech Milosz ZemanFoto: PAP/Jakub Kamiński

Powołał się on na raport szpitalny dotyczący stanu zdrowia prezydenta Zemana, który 10 października trafił do szpitala z powodu powikłań związanych z przewlekłą chorobą.

gov.pl paweł jabłoński free 1200.jpg
Wiceszef MSZ o wynikach wyborów w Czechach: w sprawach dot. współpracy możemy być optymistami

Przewodniczący Senatu Milosz Vystrczil przekazał, że prezydent z przyczyn zdrowotnych nie może obecnie wykonywać swoich obowiązków. Dodał, że prognozy stawiane przez lekarzy są niepewne.

- Zważywszy na charakter choroby, długoterminowa prognoza stanu zdrowia prezydenta Milosza Zemana jest oceniana jako bardzo niepewna. Tym samym możliwość jego powrotu do obowiązków służbowych w najbliższych tygodniach jest oceniana jako mało prawdopodobna - powiedział Vystrczil.

Z przekazanego przez szpital pisma wynika, że o stanie Milosza Zemana został w ubiegłą środę poinformowany prezydencki kanclerz Vratislav Mynarz. Ten w swoim dzisiejszym wystąpieniu zarzucił przewodniczącemu Senatu hipokryzję i oskarżył go o próbę pozbawienia prezydenta jego uprawnień.

Jutro kierownictwo Senatu spotka się z przewodniczącymi ugrupowań parlamentarnych, aby omówić procedurę przekazania uprawnień prezydenta na czas jego niedyspozycji. W najbliższy czwartek sytuację konstytucyjną kraju w związku z chorobą prezydenta mają omawiać ugrupowania parlamentarne.

dz/kp

Czytaj także

Sytuacja powyborcza w Czechach. Jak wpływa na negocjacje z Polską?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 14:06
Obecna sytuacja w Czechach nie musi oznaczać pata w kontekście polsko-czeskich rozmów na temat elektrowni Turów. – Większość zapisów umowy została ustalona. Brakuje jedynie porozumienia w sprawie okresu jej porozumienia. Przewiduję, że zostanie to ustalone na poziomie roboczym. Powtórzę jednak, że wybory nie miały żadnego wpływu na negocjacje – mówił premier Andrej Babiš. Do rozmów z Polską gotów jest wrócić jeszcze obecny rząd, oczekiwanie na uformowanie nowego gabinetu może potrwać. Zwycięska w wyborach koalicja zakłada, że jej gabinet uda się powołać do świąt Bożego Narodzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze: Czechy to jeden z najbardziej agnostycznych krajów Europy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 20:38
- Wyjątkowość Czech polega raczej na bardzo dużej liczbie osób, które nie deklarują przynależności do jakiejkolwiek religii, nawet, jeżeli jest ona (przynależność-red.) bardziej kulturowa, czy symboliczna, niż realna. Pod tym względem rzeczywiście Czechy są jednym z najbardziej agnostycznych krajów Europy, obok Estonii, czy obok Niemiec Wschodnich - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Ruczaj (politolog, dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrej Babisz może zostać prezydentem Czech? Ekspert: nie ma dla niego realnego kontrkandydata

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 15:32
- Babisz ma duże szanse, żeby wygrać wybory prezydenckie, ponieważ wszystkie partie są zmęczone kampanią wyborczą i po prostu nie mają na to pieniędzy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Rudyszyn, ekspert z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń