X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Separatyści z Donbasu protestują przeciw OBWE. Misja zawiesiła działania

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 17:03
OBWE zawiesiła działania Specjalnej Misji Monitorującej (SMM) w Donbasie w związku z trwającymi protestami przed hotelem, w którym przebywają członkowie misji, w kontrolowanym przez separatystów Doniecku - poinformował w niedzielę agencję Reutera szef misji Halit Czevik.
Ukraińskie oddziały patrolujące Donbas - zdjęcie ilustracyjne
Ukraińskie oddziały patrolujące Donbas - zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Review News

- Ze względu na obawy o nasze bezpieczeństwo i ze względu na nasze zasady bezpieczeństwa zawiesiliśmy nasze działania - powiedział agencji Czevik. Dodał jednak przy tym, że członkowie misji nie odczuli na razie zagrożenia ze strony protestujących.

Nie sprecyzowano, na jakim terenie ani na jak długo zawieszone będą działania misji.

więzienie skazany kraty shutter 1200 sakhorn.jpg
Tortury w więzieniach w Donbasie. "Kierownictwo systematycznie zastrasza więźniów i żąda od nich pieniędzy"

Protesty przeciwko misji OBWE

W raporcie misji z 16 października czytamy, że "od rana 15 października SMM zarejestrowała masowe zgromadzenie przed hotelem, w którym mieszkają członkowie misji w niebędącym pod kontrolą rządu Doniecku, które utrudniało jakiekolwiek przemieszczanie się patroli do i z pomieszczenia 15 i 16 października". Napisano, że przed hotelem zebrało się ok. 50-100 osób - przeważnie młodych mężczyzn. Niektórzy z nich mieli przy sobie transparenty i krytykowali działania SMM. Rozstawiono też 22 namioty.

Reuter podkreśla, że misja już wcześniej stawała w obliczu podobnych protestów ze strony wspieranych przez Rosję separatystów, ale tym razem demonstrujący zablokowali wejście do hotelu. Agencja pisze, że ok. 200 prorosyjskich protestujących w sobotę żądało zwolnienia separatysty zatrzymanego przez ukraińskie wojsko w minionym tygodniu.

Czytaj również:

Zatrzymanie rosyjskiego żołnierza

Ministerstwo obrony Ukrainy podało, że zatrzymany, który według resortu jest obywatelem rosyjskim, należał do grupy rosyjskich wojskowych, którzy przeprowadzali misję rozpoznawczą pod przykryciem.

Separatyści twierdzą, że ukraińskie wojsko schwytało jednego z ich dowódców w pobliżu linii kontaktowej w środę. Według nich wchodził on w skład wspólnej komisji kontrolującej zawieszenie broni - pisze Reuter.

SMM OBWE m.in. obserwuje sytuację w Donbasie, gdzie od 2014 roku trwa konflikt między siłami rządowymi a wspieranymi przez Rosję separatystami. Misja działa na całym terytorium Ukrainy, również na terenie niebędącym pod kontrolą władz w Kijowie.

jmo

Czytaj także

"Znamiona zbrodni przeciw ludzkości". Wstrząsający raport o torturowaniu jeńców w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 00:56
Rosjanie i wspierani przez Moskwę separatyści stosują tortury fizyczne i psychiczne wobec ludności cywilnej Ukrainy w okupowanym przez nich Donbasie. "Izolacja. Głosy z piwnicy" - to ponad 60-stronicowy dokument o zbrodniach, który powstał na podstawie relacji jeńców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny przypadek naruszenia zawieszenia broni w Donbasie. Zginął ukraiński żołnierz

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 12:14
Jeden ukraiński żołnierz zginął, a trzech zostało rannych minionej doby w ostrzale ze strony wspieranych przez Rosję separatystów w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformował we wtorek sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy. Siły ukraińskie odpowiedziały ogniem.
rozwiń zwiń