X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trudna sytuacja energetyczna w Europie. Wiceszefowa dyplomacji USA wzywa Rosję do zwiększenia dostaw gazu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 21:55
Zastępczyni szefa dyplomacji USA Wendy Sherman wezwała wicepremiera Rosji Aleksieja Owierczuka, by Moskwa "robiła więcej" w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Europy. Stany Zjednoczone zaapelowały także do Rosji o ambitniejsze działania w walce ze zmianami klimatu.
Wendy Sherman
Wendy ShermanFoto: POOL/Forum

Putin FREE 1200.jpg
"Obawy Polaków były uzasadnione". Niemiecka europoseł o działaniach Putina

Wicepremier Rosji Aleksiej Owierczuk spotkał się w środę w Waszyngtonie zarówno z Wendy Sherman, jak i specjalnym wysłannikiem USA ds. klimatu Johnem Kerrym.

Według amerykańskiego resortu dyplomacji, spotkanie miało na celu "wzmocnienie zobowiązania do stabilnych i przewidywalnych relacji dwustronnych". Wendy Sherman miała poruszyć też problemy związane z klimatem inwestycyjnym w Rosji i uczciwym traktowaniem amerykańskich firm. Podkreśliła także zaangażowanie USA na rzecz wolności słowa w internecie, odnosząc się do presji rosyjskich władz na media społecznościowe, które mówią, by cenzurować rosyjską opozycję.

Czytaj także:

"Sherman wezwała Rosję, by robiła więcej w celu zapewnienia europejskiego bezpieczeństwa energetycznego, jednocześnie powtarzając wezwanie sekretarza Kerry'ego, by złożyła wzmocniony narodowy wkład w ramach porozumień paryskich przed spotkaniem COP26" - głosi komunikat Departamentu Stanu USA.

Europa zmaga się z brakiem surowców energetycznych

Rosja jest oskarżana o wstrzymywanie dostaw gazu do Europy, której zagrażają niedobory surowca i wysokie ceny. W ten sposób Kreml chce wymusić przyspieszenie wydania zgody na uruchomienie gazociągu Nord Stream 2.

Prezydent Rosji Władimir Putin odpiera te zarzuty nazywając je "absurdem" i dodając że winę za obecną sytuację ponosi Europa.

Na poparcie swojej tezy, że Moskwa nie używa surowców energetycznych jako broni Władimir Putin oświadczył, że Rosja dostarczała Europie większe ilości surowców, gdy inni producenci ograniczali dostawy, a teraz - stosownie do popytu - jest gotowa zwiększyć eksport.

ng

Czytaj także

Niemiecki dziennik: Moskwa za pomocą gazu wywiera presję na rządzie w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 09:22
W sobotnim wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ("FAZ") ukazał się artykuł Andreasa Mihma i Christiana Geinitza o powołaniu przez Niemcy pełnomocnika ds. przesyłu gazu przez Ukrainę. Autorzy wskazują, że do kraju płynie niepokojąco mało rosyjskiego gazu, a "zapełnienie europejskich magazynów Gazpromu jest bardzo niskie". "Obecny rozwój sytuacji budzi jednak sceptycyzm co do gotowości Rosji" – ocenili redaktorzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nord Stream 2 a polityka. Jakóbik: są politycy, którzy zawsze będą wspierać ten kierunek

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 21:12
- Są argumenty finansowe i rynkowe, które przemawiają za tym, żeby nie uzależniać się od jednego dostawcy, bo potem można dostać znacznie mniej atrakcyjną ofertę. Jest szereg argumentów przemawiających za tym, żeby nie korzystać z usług Gazpromu, ale są politycy, którzy zawsze będą go bronić - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert. Gościem "Spojrzenia na wschód" był także Jan Piekło, były ambasador na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W relacjach z UE Gazprom posługuje się szantażem. Chodzi o sprzedaż gazu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 10:25
Rosyjski koncern Gazprom ucieka się do szantażu: będzie sprzedawać większe ilości gazu, jeśli Unia Europejska zrezygnuje z przepisów antymonopolowych, takich jak trzeci pakiet energetyczny - ocenia w niezależnej "Nowoj Gazietie" analityk Michaił Krutichin.
rozwiń zwiń