X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Europejski przyzna nagrodę Sacharowa. Wiemy, kto został nominowany

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:41
Kobiety z Afganistanu, lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny i była prezydent Boliwii Jeanine Anez kandydatami do nagrody imienia Sacharowa Parlamentu Europejskiego. Nagroda jest przyznawana za zasługi w walce o prawa człowieka i demokrację.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Roman Yanushevsky/ Shutterstock
Nawalny free shutterstock 1200.jpg
Ekstremista i terrorysta - tak Nawalny został zakwalifikowany w rosyjskim więzieniu

Rosyjskiego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego nominowali chadecy i liberałowie za odwagę w walce o wolność, demokrację i prawa człowieka. Afgańskie kobiety zostały nominowane przez socjalistów i zielonych za odważną walkę o równość i prawa człowieka. Natomiast była prezydent Boliwii, przebywająca obecnie w więzieniu, uzyskała nominację konserwatystów, którzy nazwali ją symbolem represji wobec dysydentów oraz braku sprawiedliwego procesu i rządów prawa w Ameryce Łacińskiej. 

Tak wygląda krótka lista kandydatów do tegorocznej nagrody. Ostateczną decyzję w sprawie laureata podejmą przewodniczący grup w Parlamencie Europejskim w przyszłym tygodniu. Wręczenie nagrody imienia Sacharowa odbędzie się na grudniowej sesji plenarnej w Strasburgu.

kp

Czytaj także

"Wywiera presję na kraje sąsiadujące". Wiceszef MSZ Litwy w PE o prowokacjach reżimu Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 11:02
- Białoruś destabilizuje sytuację w Europie - mówił w Parlamencie Europejskim Mantas Adomenas, wiceminister spraw zagranicznych Litwy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W PE będzie debata nt. Polski. Weźmie w niej udział premier Mateusz Morawiecki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 12:05
We wtorek rano (ok. godz. 9.00) w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata na temat Polski z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się, że taką decyzję podjęli przewodniczący grup politycznych w europarlamencie. W debacie weźmie udział także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń