X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To zabójstwo". Papież Franciszek jednoznacznie o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:17
- Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem - powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI
pap kardynał vincent nichols 1200.png
"Wrodzona godność człowieka pochodzi od Boga". Kard. Nichols o wyroku brytyjskiego sądu ws. aborcji

Papież spotkał się przedstawicielami włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych. - Jesteście zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie - wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób - podkreślił Franciszek.

- Jest to także denuncjowanie niesprawiedliwości wyrządzonej niewinnemu i bezbronnemu życiu - dodał papież.

Następnie zaznaczył, że w bardzo jasny sposób wypowiada się w kwestii aborcji. - To jest zabójstwo i niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem - stwierdził.

Czytaj także:

- Naszym obowiązkiem jest bliskość, być blisko zwłaszcza kobiet po to, by nie doszło do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to żadne rozwiązanie - oświadczył Franciszek.

Odnotował, że obecnie pojawiają się opinie, że należałoby znieść sprzeciw sumienia. - To jest etyczna prywatność każdego pracownika służby zdrowia i ona nie podlega negocjacjom, nigdy - ocenił.

kp

Czytaj także

"Głos Nienarodzonych". Papież Franciszek pobłogosławił dzwon z Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:47
Papież Franciszek pobłogosławił w środę podczas audiencji generalnej polski dzwon noszący imię "Głos Nienarodzonych". Przywiozła go delegacja fundacji Życiu Tak z Podkarpacia. Papież wyraził pragnienie, by głos dzwonu budził sumienia w Polsce i na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aborcja nie jest prawem człowieka". Szef watykańskiej dyplomacji o rezolucji PE

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 19:02
- Stolica Apostolska odrzuca twierdzenie zawarte w raporcie przyjętym przez Parlament Europejski, jakoby aborcja była prawem człowieka – powiedział watykański sekretarz ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher podczas wizyty w Portugalii.
rozwiń zwiń