X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje na Białorusi. Trzy lata kolonii karnej za wywieszenie historycznej flagi

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 12:05
Artur Żwirydouski wywiesił w czerwcu na szkole biało-czerwono-białą flagę. Młody mieszkaniec białoruskiego Ostrowca zdjął też z jednego z urzędów obecną państwową czerwono-zieloną flagę. Chwilę później został zatrzymany. W areszcie spędził ponad 3 miesiące. Proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami.
Historyczna flaga Białorusi
Historyczna flaga BiałorusiFoto: Shutterstock/Mazur Travel
1200_Cichanouska_Łatuszka_PAP.jpg
Nowe zarzuty wobec liderów białoruskiej opozycji. Reżim nie wyklucza kolonii karnej

Flaga biało-czerwono-biała to historyczny symbol narodowy, który nie jest uznawany przez obecne białoruskie władze. Flaga ta jest wykorzystywana przez zwolenników opozycji.

Posłuchaj
00:51 11345093_1.mp3 Trzy lata kolonii karnej za zawieszenie flagi białoruskiej opozycji. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Zdelegalizowane przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" informuje, że na Białorusi od sierpnia ubiegłego roku, czyli od momentu rozpoczęcia protestów po wyborach prezydenckich, wszczęto 4690 spraw karnych. Dotychczas obrońcy praw człowieka nadali status więźnia politycznego 805 osobom.

kp

Czytaj także

"Władze nakręcają spiralę przemocy". Białoruskie media komentują strzelaninę w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 08:17
W białoruskich mediach, zarówno rządowych, jak i opozycyjnych, można przeczytać komentarze nt. wczorajszej strzelaniny w Mińsku, podczas której zginęli oficer KGB i zwolennik opozycji. Do zdarzenia doszło podczas próby wejścia przez funkcjonariuszy KGB do jednego z mieszkań w białoruskiej stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protestowali przeciwko Łukaszence. Na Białorusi jest już ponad 700 więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 10:00
Białoruscy obrońcy praw człowieka uznali za więźniów politycznych 11 osób, które w ostatnich dniach trafiły do aresztów. Tym samym na Białorusi jest już 702 więźniów politycznych.
rozwiń zwiń