X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Unijni komisarze łamią prawo europejskie". Wiceszef MSZ dla "Le Figaro"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:50
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro" stwierdził, że kryzys na linii Warszawa-Bruksela będzie decydujący dla przyszłości Europy. Podsekretarz stanu w MSZ skrytykował "polityczne motywacje" unijnych instytucji, które domagają się sankcji wobec Polski po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności polskiego prawa nad unijnymi traktatami.
Wiceszef MSZ, Paweł Jabłoński
Wiceszef MSZ, Paweł Jabłoński Foto: PAP/Piotr Nowak

Wiceminister stwierdził na łamach francuskiego "Le Figaro", że unijni komisarze łamią prawo europejskie, ingerując w reformę polskiego sądownictwa i krytykując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. - Ta sama zasada obowiązuje wszędzie - konstytucje zawsze przewyższają wszelkie normy wynikające z prawa międzynarodowego - stwierdził Paweł Jabłoński.

grzegorz napieralski 1200.jpg
Napieralski: niektórzy politycy Zjednoczonej Prawicy nie chcą polskiej obecności w UE

- Za argumentami legalnymi kryją się jasne motywacje polityczne, związane z tym, że jesteśmy konserwatywnym rządem, odizolowanym w Unii zdominowanej przez liberałów, lewicę i centroprawicę - stwierdził wiceszef MSZ, dodając, że Bruksela również atakuje prawicowe rządy na Węgrzech. Zapytany o wstrzymanie wypłaty środków dla Polski z europejskiego funduszu odbudowy Paweł Jabłoński odparł, że sankcje są "całkowicie sprzeczne z unijnymi regulacjami".

Posłuchaj
00:56 11344923_1.mp3 Wiceszef MSZ dla "Le Figaro" . Relacja Stefana Foltzera (IAR) 

Wiceszef MSZ nazwał konflikt Warszawy z Brukselą "bardzo ważnym momentem w historii Unii Europejskiej" i "zderzeniem dwóch wizji" - Europy suwerennych państw i Europy federalnej. Ta ostatnia może doprowadzić do "dezintegracji Europy"- ostrzegł Paweł Jabłoński. Dodał, że coraz więcej polityków - między innymi we Francji - jest świadomych problemu i chce bronić suwerenności swoich państw.

Czytaj także:

Paweł Jabłoński powiedział "Le Figaro", że pozostaje optymistą w sprawie dalszych negocjacji z Brukselą. Zapewnił, że polskie władze będą dążyły do dialogu i kompromisu, ale nie zaakceptują "braku szacunku i braku równego traktowania" ze strony unijnych instytucji.

kmp

Czytaj także

Grzybowski: w sporze z Polską TSUE nie ma argumentów. Padają same ogólniki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:00
- Prawnicy mówią, że spór o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest miałki. Po stronie TSUE nie ma żadnych argumentów. Są tam jakieś niedomówienia, niedopowiedzenia i ogólniki, z których wywodzi się jakąś opinię prawną czy być może nawet orzeczenie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". Gośćmi audycji byli także: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i publicysta Paweł Krulikowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zakładamy pozaprawnego działania KE, ale...". Fogiel o wstrzymywaniu Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:04
- Mam nadzieję, że w ramach walki politycznej, starcia koncepcji UE, Krajowy Plan Odbudowy nie będzie brany na zakładnika. Liczymy, że zgodnie z przepisami prawa Komisja Europejska zaakceptuje KPO – mówił w środę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń