X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Alarmujący wzrost liczby samobójstw w armii USA. "Odkrycia są niepokojące"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 12:03
Jak wynika z danych, w II kwartale 2021 r. 60 żołnierzy armii USA, którzy aktywnie brali udział w działaniach, odebrało sobie życie. Dla porównania rok wcześniej liczba ta wynosiła 41 osób.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock/Bumble Dee

Z najnowszego raportu wynika, że o 46 proc. wzrosła liczba samobójstw w Pentagonie w ostatnim kwartale w porównaniu do tego samego okresu w minionym roku. 

D.Eisenhower_663_364.jpg
Dwight Eisenhower. Wielki Amerykanin i wielki żołnierz

Jak wynika z danych, w II kwartale 2021 r. 60 żołnierzy armii USA, którzy aktywnie brali udział w działaniach, odebrało sobie życie. Dla porównania rok wcześniej liczba ta wynosiła 41 osób. Dodatkowo trzeba również zwrócić uwagę na to, że liczba osób w wojsku USA, zarówno czynnych, jak i rezerwowych żołnierzy, jeśli chodzi o współczynnik samobójstw również wzrosła. Z 130 do 139 w porównaniu z tym samym okresem, rok wcześniej.

Dodatkowo zwrócono uwagę na to, że pandemia koronawirusa spowodowała śmierć 67 osób z personelu wojskowego USA.

Czytaj więcej:

Wcześniejsze statystyki 

Miesiąc wcześniej wojsko podało do publicznej wiadomości dane pokazujące, że w USA liczba samobójstw w siłach zbrojnych wzrosła o 15% już w 2020 w porównaniu do tej z 2019 r. Tłumaczono to wówczas wzrostem liczebności armii oraz korpusu piechoty morskiej. 

Jak pokazują dane, w zeszłym roku (2020) było 580 samobójstw - w porównaniu z 504 w roku poprzednim (2019). Spośród nich liczba samobójstw dokonanych przez żołnierzy Gwardii Narodowej podskoczyła o około 35 proc. Z 76 osób w 2019 r. do 103 rok później, a dodatkowo armia w służbie czynnej odnotowała prawie 20-proc. wzrost.

Liczba samobójstw w Korpusie Piechoty Morskiej wzrosła o ponad 30 proc. - z 47 do 62 proc., podczas gdy rezerwy Korpusu Piechoty Morskiej wzrosły z dziewięciu do dziesięciu.

Stanowisko sekretarza obrony

Odkrycia są niepokojące - powiedział sekretarz obrony Lloyd Austin. - Wskaźniki samobójstw wśród naszych członków służby i rodzin wojskowych są nadal zbyt wysokie, a trendy nie idą we właściwym kierunku - dodał.

nj, foxnews.com

Czytaj także

Nieoficjalnie: Pentagon podejrzewa, że Rosja atakuje amerykańskich żołnierzy bronią energii skierowanej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 20:13
Według źródeł POLITICO, Penatgon poinformował najważniejszych kongresmenów o doniesieniach wywiadowczych dotyczących domniemanych ataków przeciwko amerykańskim oddziałom. Departament Obrony miał wskazać, że wykorzystana została do tego broń energii skierowanej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legalizacja wspomaganego samobójstwa w USA. "To promowanie spisywania ludzi na straty"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 08:40
Legalizacja wspomaganego samobójstwa w Massachusetts uderzy w osoby biedne, niepełnosprawne oraz z mniejszości kulturowych i etnicznych - przestrzegają lekarze i aktywiści. - Przepisy te promują spisywanie ludzi na straty, jako mających zbyt niską jakość życia - podkreślił John B. Kelly, działacz na rzecz praw osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń