X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trump grozi bojkotem przyszłych wyborów. Domaga się wyjaśnienia rzekomych oszustw z 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 00:57
Były prezydent Donald Trump wydał w środę oświadczenie, w którym zagroził, że wyborcy Republikanów zbojkotują wybory w 2022 i 2024 r., jeśli rzekome fałszerstwa wyborcze z ubiegłego roku nie zostaną "rozwiązane".
Donald Trump
Donald TrumpFoto: shutterstock.com/Joseph Sohm

"Jeśli nie rozwiążemy Oszustwa Wyborów Prezydenckich 2020, które dokładnie i bezapelacyjnie udokumentowaliśmy, Republikanie nie będą głosowali w '22 lub '24. To najważniejsza rzecz, jaką mogą zrobić Republikanie" - napisał w oświadczeniu były prezydent. Odniósł się do wyborów do Kongresu w 2022 r. oraz prezydenckich w 2024 r.

Komunikat Trumpa jest już kolejnym, w którym były prezydent wbrew faktom twierdzi, że udowodniono masowe fałszerstwa wyborcze. Po raz pierwszy jednak zagroził bojkotem wyborów z tego powodu. Nie jest jasne, co rozumie przez "rozwiązanie" rzekomych fałszerstw, lecz w ostatnich tygodniach wzywał władze stanów, by przeprowadziły "audyty" głosowania z 2020 r.

Czytaj także:
1200 donald trump free.jpg
Donald Trump biednieje. Po raz pierwszy od ćwierć wieku nie znalazł się na liście najbogatszych Amerykanów

Jeden z takich audytów w hrabstwie Maricopa w Arizonie, przeprowadzony na zlecenie Republikanów przez firmę Cyber Ninjas (której szef głosił teorię o masowych fałszerstwach), nie przedstawił dowodów na fałszerstwa. Mimo to, podobne wysiłki trwają też w innych kluczowych stanach, gdzie Trump przegrał wybory: Pensylwanii, Wisconsin, Georgii i Michigan, a także w Teksasie, gdzie wygrał.

Czytaj także:

Poparcie wyborców

Podczas weekendowego wiecu w Des Moines Trump podkreślił, że sprawa rzekomych oszustw i "ukradzionych" wyborów jest najważniejszą dla jego wyborców, a jej poruszenie wywołuje największy aplauz wśród widowni na wiecach.

Badania to potwierdzają; według sondażu CNN aż 78 proc. wyborców Republikanów uważa, że Trump wygrał ubiegłoroczne wybory, zaś ponad połowa twierdzi, że są na to twarde dowody.

jbt

Czytaj także

"Establishment potępiłby Trumpa, ale ws. Bidena panuje zawstydzająca cisza". "Financial Times" o sytuacji w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 10:05
- Gdyby Donald Trump przewodniczył klęsce w Afganistanie, amerykański establishment głośno by potępił nieodpowiedzialność i niemoralność amerykańskiej strategii. Jednak w Białym Domu jest Joe Biden i zamiast potępienia panuje zawstydzająca cisza - ocenia "Financial Times", brytyjski dziennik o międzynarodowym zasięgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wśród ewakuowanych z Afganistanu są terroryści". Trump oburzony działaniami władz USA

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 18:29
Były prezydent USA Donald Trump wyraził oburzenie faktem, że większość z ewakuowanych z Kabulu to Afgańczycy, sugerując, że tysiące z nich mogą być terrorystami. Obecna administracja amerykańska zapewnia, że wszyscy osiedlani w USA Afgańczycy będą sprawdzani przed przyjazdem.
rozwiń zwiń