X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekordowo wysokie ceny paliw w Niemczech. Ponad 1,6 euro za litr benzyny

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 21:35
Ceny paliw wciąż rosną, osiągając wartości najwyższe od 2012 r. - najwyższego do tej pory pułapu. Dane opublikował w środę ADAC, największy niemiecki ubezpieczyciel komunikacyjny. Benzyna Super E10 kosztowała we wtorek średnio w skali kraju 1,647 euro za litr (ok. 7,50 zł), a olej napędowy 1,526 euro za litr (ok. 7 zł).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

1200 nord stream 2 pap.jpg
Publicysta "Die Welt" przyznaje rację krytykom Nord Stream 2. "Rosja stosuje szantaż, przed którym ostrzegali"

Benzyna Super E10 kosztowała we wtorek średnio w skali kraju 1,647 euro za litr (ok. 7,50 zł) , czyli o 3,8 centa więcej, niż tydzień wcześniej. W przypadku oleju napędowego cena wyniosła 1,526 euro za litr (ok. 7 zł) - wzrost o 4,8 centa. Oznacza to, że olej napędowy jest zaledwie o 2,8 centa niższy od rekordowego poziomu z sierpnia 2012 r.

Najważniejszym czynnikiem napędzającym ceny paliwa są ceny ropy, utrzymujące się w ostatnim czasie w najwyższych rejonach. Ponadto wpływ na wzrost cen paliw ma także jesienno-zimowy sezon grzewczy – pisze "Die Welt".

Opłata za CO2

Prezes ADAC Gerhard Hillebrand zaapelował do przyszłych partii rządzących o "powstrzymanie się od jakichkolwiek rozważań w kwestii podwyższania opłat za emisję CO2". W jego opinii "osoby o niższych dochodach również powinny mieć możliwość zachowania mobilności, a dla wielu osób koszty sięgnęły limitu". Podkreślił, że brakuje tańszych dla paliw alternatyw, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

***

Przy przeliczaniu na złotówki PAP korzystał z kursu NBP z dnia 13.10.2021, gdy kurs dla 1 euro wynosił 4,58 zł.

pkur

Czytaj także

Na tle Europy za paliwo płacimy wciąż mało. Co wpływa na ceny benzyny i oleju napędowego?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 11:00
W Polsce ceny paliw na stacjach należą niezmiennie do najniższych w Europie. W krajach Unii Europejskiej obecnie tańsza benzyna jest jedynie w Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Z kolei za olej napędowy mniej płacą tylko na Słowacji, Łotwie oraz w Rumuni oraz Bułgarii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stacje benzynowe zmienią się w centra handlowo-usługowe

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 15:30
- W przyszłości stacje paliw zamienią się w centra handlowo-usługowe - uważa większość uczestników badania na potrzeby raportu Instytutu IBRiS pt. „Analiza postrzegania stacji paliw w Polsce”. Coraz więcej respondentów docenia ofertę pozapaliwową stacji.
rozwiń zwiń