X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Budowa tej bariery jest konieczna". Zastępca KG Straży Granicznej o murze na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 20:27
Straż Graniczna popiera budowę muru na granicy polsko-białoruskiej i rządowy projekt ustawy w tej sprawie. W Sejmie przepisy są właśnie procedowane.
Zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska
Zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta GorzkowskaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

granica 1200 forum (1).jpg
Projekt ustawy o budowie zapory na granicy trafił do komisji. Wiceszef MSWiA: konieczna, aby zapewnić ochronę państwa

Stanowisko SG przedstawiła na posiedzeniu sejmowych komisji zastępczyni Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska. Wyjaśniła, że obecny sprzęt na granicy jest niewystarczający przy tak intensywnym ruchu.


Posłuchaj
00:25 11344207_2.mp3 Zastępca KG Straży Granicznej: ustawa dot. budowy zabezpieczenia granicy jest konieczna (IAR)

 

- Granica polsko-białoruska nasycona jest sprzętem służącym do ochrony granicy. Są to stacjonarne systemy obserwacji, przewoźne jednostki nadzoru, kamery termowizyjne, gogle noktowizyjne - szereg różnego rodzaju sprzętu - a jednak nie zapewniają one w pełni skutecznej ochrony granicy państwowej - mówiła zastępczyni Komendanta Głównego SG.

"Ustawa jest niezbędna"

Generał Wioleta Gorzkowska dodała, że ustawa jest niezbędna do szybkiego postawienia bariery. - Budowa tej bariery jest konieczna - stwierdziła i podkreśliła, że gdyby nie zastosować przepisów procedowanego projektu ustawy, to na samo przygotowanie inwestycji Straż Graniczna potrzebowałaby dziewięć i pół miesiąca.

Jak wytłumaczył wcześniej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, na granicy polsko-białoruskiej powstanie bariera, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną. Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są niejawne. Ustawa ma przyspieszyć proces administracyjny związany z budową.

pkur

Czytaj także

Padł rekord prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Było ich ponad 700

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 13:00
- W ostatnich trzech dniach zanotowano rekordowe próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała w poniedziałek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska Dodała, że dwie duże grupy migrantów próbowały siłowo sforsować granicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa 90 migrantów chciała się siłą przedrzeć do Polski. SG opublikowała nagranie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:26
Straż Graniczna opublikowała film, na którym widać jak grupa 90 migrantów siłowo forsowała granicę z Białorusi do Polski. Na nagraniu słychać, jak niektórzy z nich krzyczą "Germany" i "Freedom".
rozwiń zwiń