X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Forum Pamięci o Holokauście. Premier Szwecji deklaruje wsparcie dla Fundacji Auschwitz-Birkenau

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 18:48
Premier Szwecji Stefan Löfven zdecydował o przyznaniu 5 i pól miliona koron szwedzkich dla Fundacji Auschwitz-Birkenau. Informację tę przekazał podczas Międzynarodowego Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczaniu Antysemityzmu, które odbyło się dziś w Malmö.
Auschwitz-Birkenau
Auschwitz-BirkenauFoto: gov.pl

1200 (1).jpg
"Nie ma zgody na stawianie Polski w gronie współsprawców". Piotr Gliński przed Forum Pamięci o Holokauście

Fundacja Auschwitz-Birkenau została utworzona w 2009 roku przez Władysława Bartoszewskiego, gromadzi i operuje funduszem żelaznym, z którego dochodów jest finansowany długofalowy, globalny program konserwacji Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Muzeum na terenie terenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau powstało w 1947 roku. Były obóz w 1979 roku został wpisany, jako jedyny tego typu obiekt, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

kp

Czytaj także

Wyrażenie "polskie getta" w niemieckich mediach. "Deutsche Welle" przeprasza po interwencji konsulatu RP

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 16:45
"Sabotaż, broń palna, dynamit: słowa rzadko kojarzone z żydowskimi kobietami mieszkającymi w polskich gettach" - napisał portal Deutsche Welle na Twitterze. "Szkoda, że sponsorowany przez państwo nadawca rozpowszechnia tak straszne fake newsy" - odpisał konsulat RP w Monachium. DW przeprosiła, ale nie usunęła tweetu, jak tłumaczy, "ze względu na przejrzystość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja o Holokauście w Szwecji. Policja w Malmoe informuje o możliwych atakach mniejszości palestyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 12:02
W związku z rozpoczynającym się we wtorek wieczorem w Malmoe dwudniowym międzynarodowym forum na temat Holokaustu szwedzka policja niemal "zamknęła" miasto. Istnieją obawy protestów ze strony mniejszości palestyńskiej.
rozwiń zwiń