X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Rosji. Kraj wprowadza nowe obostrzenia w regionach

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 09:28
W Rosji lokalne władze wprowadzają obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Od miesiąca w całym kraju systematycznie rośnie liczba zakażonych, a w szpitalach przybywa chorych w stanie ciężkim. 
Epidemia koronawirusa w Rosji powoduje paraliż służby zdrowia
Epidemia koronawirusa w Rosji powoduje paraliż służby zdrowiaFoto: Forum/TASS/Dmitry Rogulin

Ostatni raport służb sanitarnych wskazywał, że zdiagnozowano ponad 28 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem i stwierdzono 973 zgony pacjentów chorych na COVID-19.

chemia badania szczepionka koronawirus laboratorium covid-19 F shutterstock 1200.jpg
Dr Rafał Mostowy: w obrębie wariantu Delta mogą powstawać nowe mutacje

W Petersburgu obowiązkowe szczepienia wprowadzono dla pracowników sfery usług, w tym: placówek medycznych, żywieniowych, kulturalnych, sportowych, centrów handlowych i transportu. Lokalne władze zobowiązały pracodawców, aby do połowy listopada co najmniej 80 proc. ich personelu przyjęło pierwszą dawkę szczepiony, a do połowy grudnia drugą.

Posłuchaj
00:41 11342825_1.mp3 Lokalne władze zobowiązały pracodawców, aby do połowy listopada co najmniej 80 proc. ich personelu przyjęło pierwszą dawkę szczepiony, a do połowy grudnia drugą. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Irkucka (IAR) 

Wcześniej podobną decyzję podjęły administracje: obwodu moskiewskiego, Osetii Północnej i Czukotki. W części regionów ograniczono liczbę osób, które mogą brać udział w przedsięwzięciach publicznych. W związku z dużą liczbą chorych na COVID-19, którzy potrzebują opieki szpitalnej, władze obwodu kaliningradzkiego wstrzymały wykonywanie planowych zabiegów medycznych.

Czytaj także:

st

Czytaj także

Rosja: najwięcej zgonów od początku pandemii COVID-19. Regiony przywracają obostrzenia sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 07:41
W Rosji wracają częściowe ograniczenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Jak podało radio Echo Moskwy, w niektórych regionach wzrost liczby nowych zakażeń jest na tyle znaczący, że miejscowa administracja postanowiła czasowo zakazać organizowania masowych imprez.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja walczy z koronawirusem. Lokalne władze wprowadzają nowe obostrzenia sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:00
Władze administracje w Rosji wprowadzają ograniczenia sanitarne w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Z ostatnich raportów wynika, że codziennie w tym kraju rejestruje się od 25 do 26 tysięcy nowych przypadków. W tym samym okresie lekarze stwierdzają od 850 do 895 zgonów pacjentów z COVID-19.
rozwiń zwiń