X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Granice będą otwarte tylko dla w pełni zaszczepionych. Nowe regulacje w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 06:45
Stany Zjednoczone otworzą swe lądowe przejścia graniczne dla w pełni zaszczepionych cudzoziemców na początku listopada - zapowiedzieli przedstawiciele administracji prezydenta Joe Bidena. Dotyczy to przejść na lądzie i połączeń promowych - wskazuje agencja Reuters.
Za osoby spełniające kryteria wjazdu będą uznawani obcokrajowcy, którzy przeszli pełny cykl szczepień zgodny z charakterystyką danego preparatu
Za osoby spełniające kryteria wjazdu będą uznawani obcokrajowcy, którzy przeszli pełny cykl szczepień zgodny z charakterystyką danego preparatuFoto: PAP/EPA/Richard Pierrin
covid lotnisko free shutterstock 1200.jpg
Zaszczepieni preparatem Sputnika mogą nie wjechać do USA. WHO tłumaczy dlaczego

Dokładne regulacje w tej sferze zostaną przedstawione w środę przez sekretarza bezpieczeństwa krajowego Alejandro Mayorkasa. - Będą analogiczne, ale nie takie same, jak te ogłoszone we wrześniu, a dotyczące połączeń lotniczych - zaznacza agencja Reuters.

Czytaj także:

Granice z Meksykiem i Kanadą pozostawały zamknięte dla obcokrajowców od 19 miesięcy. - Od początku pandemii przedstawiciele społeczności żyjącej po obu stronach granic boleśnie odczuwali konsekwencje gospodarcze zamknięcia granic lądowych. Ten ból wkrótce się skończy - zaznaczył w wydanym oświadczeniu lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer.

Obywatele amerykańscy powracający do kraju z Kanady czy Meksyku mogli przekraczać granicę, która pozostawała zamknięta dla obywateli innych państw.

szpital korytarz szpitalny służba zdrowia free shut 1200.jpg
USA: szpital musiał wstrzymać odbieranie porodów. Część personelu nie chce się szczepić

Nie będzie złagodzenia zasad

Zgodnie z informacjami, jakie agencja Reuters otrzymała w administracji prezydenta Bidena, Departament Bezpieczeństwa Krajowego nie przewiduje złagodzenia zasad rozporządzenia dot. prawa do azylu (Title 42) przyjętego za czasów prezydenta Donalda Trumpa, które uniemożliwia składania wniosków o azyl imigrantom oczekującym na granicy meksykańsko-amerykańskiej.

Dokładna data zniesienia restrykcji dla podróżujących "zastanie podana już niedługo".

Obowiązek okazywania certyfikatu

Kanada zezwala na wjazd zaszczepionych cudzoziemców już od 9 sierpnia - przypomina Reuters. Po zniesieniu ograniczeń, wszyscy chętni - w tym turyści - będą mogli przekraczać granicę z Kanadą, pod warunkiem, że zostali zaszczepieni. Ponadto, począwszy od stycznia główna grupa wjeżdżająca do Kanady, w tym przede wszystkim kierowcy ciężarówek, będzie musiała być w pełni zaszczepiona. Amerykański rząd nie wprowadzi przy tym obowiązku każdorazowego okazywania certyfikatu szczepień. Trzeba będzie go przedstawić na wyraźnie polecenie urzędu celnego i ochrony granic.

Zgodnie z zasadami ruchu lotniczego ogłoszonymi 20 września na obywatelach 33 państw ciąży obowiązek okazania certyfikatu sanitarnego jeszcze przed boardingiem.

Za osoby spełniające kryteria wjazdu będą uznawani obcokrajowcy, którzy przeszli pełny cykl szczepień zgodny z charakterystyką danego preparatu. Szczepionka ta musi być jednak zaakceptowana przez Światową Organizację Zdrowia - podsumowuje Reuters.

pb

Czytaj także

"Zróbcie to, co jest właściwe". Joe Biden przyjął trzecią dawkę szczepionki i zaapelował do Amerykanów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 20:10
Prezydent USA Joe Biden przyjął przed kamerami telewizyjnymi trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Zaapelował także do Amerykanów, którzy nie poddali się jeszcze szczepieniom, by jak najszybciej to zrobili.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent USA: wymogi szczepień przynoszą rezultaty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 23:51
Joe Biden pochwalił firmy, które wprowadziły wymogi szczepień dla swoich pracowników. Dodał, że skłoniły one do zaszczepienia się wiele tysięcy ludzi. Amerykański prezydent podkreślił, że nakazy te są też dobre dla gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem w amerykańskim wojsku. Setki tysięcy żołnierzy bez szczepienia na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 06:27
Pomimo zbliżających się terminów obowiązkowych szczepień przeciw koronawirusowi w siłach zbrojnych USA nie poddały się im w pełni setki tysięcy żołnierzy. We wrześniu więcej wojskowych zmarło z powodu zakażeń niż w całym 2020 roku - podał w niedzielę "Washington Post".
rozwiń zwiń