X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro obchodzi 90-lecie. To jeden z najsłynniejszych monumentów świata

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 20:35
We wtorek mija 90 lat od odsłonięcia słynnego pomnika Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Posąg, który miał upamiętniać setną rocznicę niepodległości Brazylii, jest dziś jednym z najpopularniejszych monumentów na świecie.
Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro
Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de JaneiroFoto: Shutterstock/Mark Schwettmann

Brazylia.jpg
150 lat polskiego osadnictwa w Kurytybie, w Brazylii

Brazylijskie media szacują, że dzięki dużej popularności wśród turystów pomnik pośrednio lub bezpośrednio daje zatrudnienie około 21 tys. osób, m.in. przewodnikom, pracownikom biur podróży, a także spółek transportowych i placówek gastronomiczno-hotelarskich.

Liczący 38 metrów wysokości posąg, usytuowany na górze Corcovado w Rio de Janeiro, w ciągu roku odwiedza ponad 1,9 mln osób z całego świata, z których 35 proc. stanowią obcokrajowcy.

Władze fundacji Vargasa szacują, że w ciągu roku osoby odwiedzające najpopularniejszy pomnik Brazylii zostawiają w kasie regionu ponad 200 mln euro.

Figura Chrystusa Zbawiciela powstała 12 października 1931 r. ze składek zbieranych przez blisko dekadę w brazylijskich parafiach. Pomnik został zaprojektowany przez brazylijskiego architekta Heitora da Silvę Costę oraz francuskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia Paula Landowskiego. W pracach uczestniczył też rumuński rzeźbiarz Gheorghe Leonida, który wykonał twarz posągu.

kp

Czytaj także

Jair Bolsonaro przyjedzie do Polski. Andrzej Duda: Brazylia to partner gospodarczy Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 22:45
W przyszłym roku Polskę prawdopodobnie odwiedzi prezydent Brazylii. Poinformował o tym prezydent Andrzej Duda, który w Nowym Jorku spotkał się z Jairem Bolsonaro. Obaj politycy biorą udział w trwającej na Manhattanie dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chleba, szczepionek, edukacji". W Brazylii kolejne demonstracje przeciwko polityce Bolsonaro

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 04:10
Wielotysięczne pochody protestacyjne, których organizatorami były po raz pierwszy obok lewicy partie centrowe i związki zawodowe, przeszły w sobotę ulicami kilkudziesięciu brazylijskich miast, aby zademonstrować sprzeciw wobec polityki prezydenta Jaira Bolsonaro w czasach pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń