X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Żaden podmiot nie może przymuszać do przyjęcia szczepionki". Gubernator Teksasu wydał rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 10:11
Republikański gubernator Teksasu Greg Abbott wydał w poniedzialek zakaz wprowadzania w tym stanie obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi przez jakikolwiek podmiot, w tym także przez prywatnych pracodawców. Sprawa obowiązku szczepień wywołuje podziały w kraju.
W Polsce można się zaszczepić jedną ze szczepionek firmy: BioNtech  Pfizer, Astra Zeneca, Moderna und Johnson  Johnson.
W Polsce można się zaszczepić jedną ze szczepionek firmy: BioNtech / Pfizer, Astra Zeneca, Moderna und Johnson & Johnson.Foto: shutterstock/Dziurek
molnupiravir merck molnu-capsule2 1200.jpg
USA: wniosek o dopuszczenie lekarstwa zwalczającego koronawirusa. Tabletki do przyjmowania w domu

Abbott oświadczył, że zdecydował się na to posunięcie w odpowiedzi na "naciski" demokratycznej administracji prezydenta Joe Bidena. Już wcześniej gubernator zabronił wydawania obowiązku szczepień dla pracowników władz i agencji stanowych i lokalnych, ale nie dotyczył on prywatnych pracodawców.

- Żaden podmiot w Teksasie nie może przymuszać do przyjęcia szczepionki na Covid-19 jakiejkolwiek osoby, w tym pracownika lub konsumenta, którzy nie chcą przyjąć takiej szczepionki z jakichkolwiek powodów - głosi rozporządzenie Abbotta.

Gubernator, który sam jest zaszczepiony, ale później mimo to uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa, zaznaczył, że "szczepionka jest wysoce zalecana dla tych, którzy kwalifikują się do jej przyjęcia, ale dla Teksańczyków zawsze musi być dobrowolna".

Abbott wezwał stanowy parlament aby uchwalił odpowiednią ustawę na najbliższym posiedzeniu.

Czytaj także:

Podkreśla się, że stawia go to na kolizyjnym kursie z Bidenem, który w ub. miesiącu zaapelował do biznesmenów w całym kraju, aby polecili ich pracownikom zaszczepienie się pod groźbą utraty pracy. Reuter ocenia, że od tego czasu zwolniono już kilka tysięcy osób, które nie chciały zastosować się do tego polecenia.

W najbliższym czasie administracja Bidena ma wydać zarządzenia zobowiązujące pracodawców zatrudniających ponad 100 pracowników do wydania im poleceń zaszczepienia się lub poddawania się co tydzień testowi na koronawirusa.

Wiele dużych firm, np. mające swoje centrale w Teksasie American Airlines i Southwest Airlines a także Facebook i Alphabet, zapowiedziało już, że podporządkuje się tym zarządzeniom.

W Teksasie liczba nowych zachorowań na COVID-19 spada, ale wzrasta liczba zgonów na wariant delta będąca pokłosiem ostatniej fali pandemii. Od jej początku w 2020 r. zmarło na Covid w tym stanie ok. 67 tys. osób.

Sprawa szczepień jest kolejnym zagadnieniem wywołującym podziały. Parlament stanu Montana już uchwalił ustawę zabraniającą pracodawcom zarządzania obowiązku szczepień dla pracowników a kilka stanów zabroniło szkołom wprowadzania takiego obowiązku.


PAP/ jb

Czytaj także

Jeff Bezos "dotknął gwiazd". Udany lot w kosmos najbogatszego człowieka świata

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 16:00
Najbogatszy człowiek świat Jeff Bezos wzniósł się w prywatnej rakiecie w przestrzeń kosmiczną razem z trójką współpasażerów. Cała podróż trwała ok. 10 min. Uczestnicy "wyprawy" wylądowali już bezpiecznie na ziemi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Administracja Bidena nie akceptuje ograniczenia aborcji w Teksasie. Sędzia federalny zawiesił ustawę

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 09:36
Sędzia federalnego sądu okręgowego w Teksasie czasowo zablokował ustawę uchwaloną głosami Republikanów przez stanowy parlament, która praktycznie całkowicie zabrania dokonywania aborcji w tym stanie. Zawieszenie ma obowiązywać do czasu zbadania zgodności ustawy z konstytucją.
rozwiń zwiń