X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne wstrząsy wulkanu Cumbre Vieja. Z rozerwanego krateru płynie nowy strumień lawy [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 18:07
Pomiędzy piątkiem a sobotą doszło do znaczącego wzrostu aktywności wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma. Wskutek rozerwania części krateru nasiliła się emisja lawy, prowadząc do zniszczenia kolejnych budynków.
Erupcja wulkanu Cumbre Vieja na La Palma na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii, 9 października 2021 r. Część stożka wulkanicznego zawaliła się, co uwolniło nowy strumień lawy, powodujący ogromne zniszczenia
Erupcja wulkanu Cumbre Vieja na La Palma na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii, 9 października 2021 r. Część stożka wulkanicznego zawaliła się, co uwolniło nowy strumień lawy, powodujący ogromne zniszczeniaFoto: PAP/EPA/Miguel Calero

wulkan la palma pap 1200.jpg
Pyły wulkanu Cumbre Vieja nie zagrażają Europie?

Według sobotnich szacunków władz La Palmy, na której 19 września rozpoczęła się erupcja Cumbre Vieja, wulkan zniszczył już blisko 1200 budynków.

Jak wyjaśnił w sobotnim komunikacie Instytut Wulkanologii Wysp Kanaryjskich (Involcan), z powodu rozerwania północnej części krateru pojawiły się nowe strumienie lawy zmierzające w kierunku Oceanu Atlantyckiego.

Hiszpańscy wulkanolodzy spodziewają się, że podczas najbliższej doby nowy strumień lawy może dotrzeć na wybrzeże La Palmy. Szacują, że wulkaniczna magma pokryła już blisko pół tysiąca hektarów wyspy.

Eksperci hiszpańskiego Krajowego Instytutu Geograficznego (IGN) odnotowali tymczasem zwiększenie aktywności sejsmicznej w rejonie wulkanu. Pomiędzy piątkiem a sobotą zanotowano w sumie około 100 wstrząsów.

IGN odnotował, że podczas ostatniej doby doszło też do zwiększenia magnitudy wstrząsów. Najsilniejsze trzęsienie miało magnitudę 4,3.


PAP/IAR/in./

Czytaj także

Kanaryjski wulkan w fazie największej erupcji. Wyrzuca okruchy na 800 m

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 12:45
Jak podał hiszpański Krajowy Instytut Geograficzny (ING), aktywny od 19 września wulkan Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma wszedł w najbardziej eksplozywną fazę. Odnotowano, że wydostające się z krateru okruchy wulkaniczne wyrzucane są na wysokość do 800 m.
rozwiń zwiń