X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niebezpieczna prowokacja". Chargé d'affaires ambasady USA o strzałach na granicy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 22:14
Chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu nazwał strzały oddane przez białoruskie siły bezpieczeństwa w kierunku Straży Granicznej niebezpieczną prowokacją.
Bix Aliu
Bix AliuFoto: twitter.com/Senat RP
Straż Graniczna 1200/TT
Strzały w stronę polskich żołnierzy. Atakował patrol służb białoruskich

W swoim wpisie opublikowanym po polsku i angielsku podkreślił, że to wydarzenie "dodatkowo zaostrza sytuację, jaką stworzyła Białoruś wykorzystując migrację jako broń, zwabiając migrantów na Białoruś i kierując ich na granice państw UE i NATO".

O strzałach oddanych wczoraj w kierunku funkcjonariuszy Straż Graniczna poinformowała w piątek rano. Prawdopodobnie użyto ślepej amunicji. W związku z tymi wydarzeniami polskie służby dyplomatyczne przekazały swoje stanowisko w sprawie ostatnich zdarzeń na granicy polsko-białoruskiej białoruskiemu charge d'affaires w Polsce.

Polska poinformowała również Unię Europejska o strzałach na granicy z Białorusią. Ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś wysłał list w tej sprawie do przedstawicieli państw członkowskich w Brukseli, Komisji Europejskiej, unijnej Rady oraz Rady Europejskiej.

dn

Czytaj także

Białoruś: przedstawiciele ONZ finansowali antyrządowe protesty? Szef MSZ zarzuca organizacji "złamanie ustaleń"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 18:00
Szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej oświadczył, że "niektórzy przedstawiciele ONZ na Białorusi wykorzystywali środki ONZ, przeznaczone dla niepełnosprawnych, na wspieranie uczestników akcji protestu". Według Makieja mieli to robić "za plecami" sekretarza generalnego ONZ.
rozwiń zwiń