X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będziemy rozmawiać o konkretnych wystawach". Piotr Gliński podczas wizyty w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 20:51
Potrzeba promocji polskiej kultury w Wielkiej Brytanii i coraz większe otwarcie na nią Brytyjczków - to główne kwestie, które podkreślał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas wizyty w Londynie.
Piotr Gliński podczas drugiego dnia wizyty w Londynie
Piotr Gliński podczas drugiego dnia wizyty w LondynieFoto: Twitter.com/MKDNiS

Na drugi dzień wizyty złożyły się rozmowy z szefami polonijnych organizacji Chopin Society i Ognisko Polskie. Wczoraj wicepremier rozmawiał z Gabriele Finaldim, szefem Galerii Narodowej , gdzie niedawno zakończyła się prezentacja pierwszego polskiego obrazu: "Kopernika" Jana Matejki.

Posłuchaj
00:20 11336341_1.mp3 Piotr Gliński: na pewno będziemy rozmawiali o konkretnych wystawach (IAR) 
twitter gliński londyn 1200.jpg
Wystawa dzieł Wyspiańskiego w prestiżowej londyńskiej galerii? Gliński: rozmowy są zaawansowane

Piotr Gliński mówił wtedy, że w National Gallery jest wola, by pójść za ciosem i zorganizować kolejne "polskie" wystawy. - Oni się przymierzają, by wejść w kooperację, także dlatego, że mamy tu przecież olbrzymią polską diasporę: aktywną i młodą, stanowiącą doskonałą grupę zwiedzających muzea. Na pewno będziemy rozmawiać o konkretnych wystawach - zapewniał wicepremier.

Przed powrotem do kraju minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu spotkał się też z graczami "Polonii" Londyn - polskiej drużyny siatkówki.

nt

Czytaj także

Rozpoczął się XVIII Konkurs Chopinowski. Piotr Gliński: to w tej chwili największe wydarzenie kulturalne na świecie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 21:40
- Fryderyk Chopin i jego muzyka to największa polska marka - podkreślił w sobotę w Warszawie wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński, tuż przed inauguracją w Warszawie XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. - Ten konkurs to w tej chwili największe wydarzenie kulturalne na świecie - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamięć o ofiarach jest naszą powinnością". Gliński na otwarciu austriackiej wystawy w Muzeum Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 17:03
- Pamięć o ofiarach - tych pomordowanych i tych, które przeżyły, ale już bezpowrotnie zostały okaleczone na duszy i ciele - jest naszą powinnością i odpowiedzialnością, którą też musimy przekazywać następnym pokoleniom - powiedział w Auschwitz wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński.
rozwiń zwiń