X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wizyta Andrzeja Dudy na Cyprze. Prezydent otrzymał złoty klucz do miasta Pafos

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 18:09
Prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką składa dwudniową wizytę na Cyprze, otrzymał od burmistrza Pafos Phedonasa Phedonosa złoty klucz do miasta. Podczas uroczystości Andrzej Duda przypomniał także, że w odkrywaniu starożytnego miasta Nea Pafos od 1965 roku uczestniczy polska misja archeologiczna.
Burmistrz Pafos Phedon Phedonos wręczył prezydentowi Andrzejowi Dudzie złoty klucz do miasta
Burmistrz Pafos Phedon Phedonos wręczył prezydentowi Andrzejowi Dudzie złoty klucz do miastaFoto: Twitter.com/@prezydentpl

W przemówieniu podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda mówił, że choć pochodzi ze starego w skali polskiej i europejskiej miasta, Krakowa, to z pokorą pochyla głowę wobec klucza do Pafos, jest to bowiem jedna z kolebek cywilizacji europejskiej.

1200 (2).jpg
"Wspólnota przyjazna Polsce". Prezydent spotkał się z cypryjską Polonią

Prezydent przypomniał, że w odkrywaniu starożytnego miasta Nea Pafos od 1965 roku uczestniczy polska misja archeologiczna. Jak mówił, jest ona tam stale od 56 lat "właśnie dlatego, że Pafos i to, co jest w Pafos - co można odkryć w Pafos - jest absolutnie niezwykłe, niepowtarzalne".

Posłuchaj
00:27 11335741_1.mp3 Andrzej Duda o polskiej misji archeologicznej w Pafos (IAR) 

Andrzej Duda podkreślił, że jest "ogromnie dumny z tego, że do odkrywania, odsłaniania tych fundamentów cywilizacji europejskiej i kultury, która w Pafos się rodziła, przyczyniają się ręce i umysły polskich naukowców".

- Przyjmuję te klucze z wdzięcznością i pokorą wobec wielkiej historii Pafos, w imieniu tych Polaków, którzy tutaj od dawna w Pafos są, a także wszystkich moich rodaków, którzy do Pafos przyjadą. Niech wiedzą, że Pafos jest dla nich otwarte, życzliwe i czeka - mówił Andrzej Duda. - Dali nam klucze, znaczy, że możemy przyjechać, kiedy chcemy - dodał prezydent.

Polska i Cypr podążają tą samą drogą

Wręczając klucze, burmistrz Pafos Phedonas Phedonos mówił, że jest to rodzaj podziękowania Rady Miejskiej za złożoną przez Parę Prezydencką wizytę, a także wyraz i sposób podkreślenia tego, że Polska i Cypr "wierzą i podążają drogą tych samych wartości jako równoprawni członkowie Unii Europejskiej".

Jest to także, jak mówił, wyraz uznania dla wieloletniego wkładu Uniwersytetów Jagiellońskiego i Warszawskiego w promocję i odkrywanie starożytności w Nea Pafos.

Czytaj także:

Phedonas Phedonos dodał, że wręczenie kluczy do miasta to także wyraz związków i silnej więzi między Polską i Cyprem oraz pragnienia władz miasta Pafos nawiązania bliskich kontaktów z partnerami po stronie polskiej.

Para Prezydencka podczas wizyty na Cyprze odwiedzi jeszcze polską misję archeologiczną w Pafos, kierowaną przez profesor Ewdoksię Papuci-Władykę. Będzie to ostatni punkt wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy na Cyprze.

ng

Czytaj także

Para prezydencka rozpoczęła oficjalną wizytę na Cyprze

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 17:58
Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą rozpoczęli oficjalną wizytę w Republice Cypru. Podczas dwóch dni para prezydencka spotka się z przedstawicielami władz Cypru, Polonią a także polskimi archeologami pracującymi na wyspie. Wizyta ma związek z 60. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Cyprem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Cypru: traktowanie migracji jako narzędzia politycznego jest nieakceptowalne

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 13:46
Powinniśmy przyjąć wspólne stanowisko unijne, że instrumentalizacja i traktowanie migracji jako narzędzia politycznego jest nieakceptowalne - podkreślił w czwartek prezydent Cypru Nikos Anastasiadis na konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą w Nikozji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma między nami różnic zdań w najważniejszych sprawach". Spotkanie prezydentów Polski i Cypru

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 15:44
Andrzej Duda rozmawiał z w Nikozji z prezydentem Nicosem Anastasiadesem. Był to pierwszy punkt dwudniowej oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Cyprze. W spotkaniu uczestniczyły również pierwsze damy.
rozwiń zwiń